PKO Ekstraklasa: Szalony mecz w Mielcu i dziurawa defensywa Zagłębia

Dawid Foltyniewicz
Piotr Krzyżanowski
Zagłębie Lubin na zakończenie 11. kolejki PKO Ekstraklasy przegrało na wyjeździe ze Stalą Mielec 2:4, choć po pierwszej połowie „Miedziowi” prowadzili 2:1.

W poniedziałkowy mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy w 14. minucie wykorzystali niefrasobliwość defensywy Zagłębia. Piłka po dośrodkowaniu z prawej strony Grzegorza Tomasiewicza wylądowała na głowie Mateusza Maka, który przelobował wychodzącego z bramki Dominika Hładuna. Dla 29-latka było to czwarte trafienie w sezonie.

Lubinianie dość szybko doprowadzili do wyrównania - w 22. minucie było już 1:1. Erik Daniel po podaniu Tomáša Zajíca oddał mierzony strzał z narożnika pola karnego. Rafał Strączek nie miał szans na skuteczną interwencję.

Jeszcze przed przerwą „Miedziowi” wyszli na prowadzenie. Po dograniu Łukasza Poręby golkipera Stali pokonał... Krystian Getinger. Kapitan mielczan zaliczył nieudaną interwencję i w drugim spotkaniu z rzędu zdobył bramkę samobójczą.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Poręba nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Maksymiliana Sitka. Sędzia Sebastian Krasny wskazał na wapno, a Tomasiewicz pewnie - w stylu Roberta Lewandowskiego - wykorzystał jedenastkę.

W 63. minucie Stal odwróciła losy rywalizacji. W zamieszaniu po rzucie wolnym Hładun sparował piłkę pod nogi Maka, a ten z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Zagłębie dobił Marcin Flis, który wykończył główką dośrodkowanie z rzutu rożnego.

11. kolejka PKO Ekstraklasy

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 4:2 (1:2)

Bramki: Mak 14 i 63, Tomasiewicz 52 (kar.), Flis 75 - Daniel 22, Getinger 41 (sam.).

Żółte kartki: Chodyna 60, Poręba 62, Pantić 81.

Czerwona kartka: Pantić 85 (po dwóch żółtych).

Stal: Strączek - Getinger, Flis, Matras, de Amo, Sitek (87. Jankowski) - Tomasiewicz, Kort (60. Urbańczyk), Mateusz Mak (82. Szczutowski), Wrzesiński (82. Żyro) - Piasecki.

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Lepczyński, Pantić, Bartolewski - Poręba (80. Kusztal) - Daniel (80. Pieńko), Pakulski (67. Žiguljov), Starzyński, Szysz (67. Żivec) - Zajíc (80. Sławiński).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).