PKO Ekstraklasa. Stal Mielec wspaniale finiszowała. Dopiero w końcówce odwróciła wynik meczu z Puszczą Niepołomice

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec w szalonych okolicznościach odwróciła wynik meczu z Puszczą Niepołomice. Dzięki wspaniałemu finiszowi wygrała z beniaminkiem 2:1. Decydująca bramka Piotra Wlazły padła w trzeciej z pięciu doliczonych minut.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 2:1

Stal zaczęła mecz z debiutującym Maksymilianem Pingotem, pozyskanym do obrony z Lecha Poznań. W ataku Puszczy wystąpił natomiast Maciej Firlej, który w 23 minucie zaliczył nawet asystę. Po godzinie z autorem bramki opuścił murawę, bo tak zadecydował trener Tomasz Tułacz.

Puszcza objęła prowadzenie dzięki przechwyceniu piłki w polu karnym, gdy Stal próbowała ją rozegrać. Do siatki trafił z okolicy dziesiątego metra Mateusz Cholewiak, po czym zrezygnował z okazywania radości. Dla mielczan rozegrał bowiem 109 meczów, za otrzymał od prezesa Jacka Klimka paterę i oprawioną koszulkę.

Mateusz Cholewiak autorem pierwszego gola po wznowieniu rozgrywek

Mecz Stal - Puszcza obserwowało 3915 kibiców w tym liczna grupa gości. Po przerwie gospodarze przeszli do ofensywy. Tak jak w poprzednich spotkaniach udało się trafić po upływie 80 minut - i to dwukrotnie! Najpierw dziewiątego gola w sezonie strzelił Ilja Szkurin po ładnym zachowaniu w szesnastce.

Bramka Mateusza Cholewiaka na 1:0:

Gdyby Puszcza utrzymała prowadzenie to przeskoczyłaby Stal w tabeli. Tak się jednak nie stało. Co więcej, z Mielca nie wywiozła nawet punktu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zwycięstwo dla Stali wyszarpał Piotr Wlazło, autor asysty przy wyrównującej bramce.

- Satysfakcja po stronie gospodarzy, ale ten sukces rodził się w ogromnych bólach - przypomniał komentujący w Canal+ Sport Marcin Rosłoń.

Co przed nami? W następny weekend Stal zagra na wyjeździe z liderującym Śląskiem Wrocław (16 lutego). Puszczę czeka wizyta na Łazienkowskiej, czyli mecz z Legią Warszawa (18 lutego), , która dziś walczy z Ruchem Chorzów.

Stal wskoczyła na ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Wygrała po raz siódmy w sezonie.

Bramka Ilji Szkurina na 1:1

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):