PKO Ekstraklasa. Rozstrzygnął jeden gol. Legia wygrała ze Śląskiem i odskoczyła rywalom

Krzysztof Kowalski
Jakub Guder
Jakub Guder
Legia wygrała we Wrocławiu i odskoczyła reszcie ligi
Legia wygrała we Wrocławiu i odskoczyła reszcie ligi Mateusz Kostrzewa / Legia.com
PKO Ekstraklasa. Po raz pierwszy w sezonie padła twierdza Wrocław. Zdobyła ją warszawska Legia. Mistrz Polski wygrał ze Śląskiem 1:0 po golu Pawła Wszołka. Stołeczna drużyna powiększyła przewagę nad Pogonią i Rakowem do siedmiu punktów.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1

Legia przez pierwsze 25-30 minut była groźniejsza, ale gdy po gwizdku oznaczającym przerwę spojrzeliśmy w statystyki, okazało się, że goście przez 45 minut nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Matusa Putnockiego. WKS za to dwa. Bardzo obiecująco wyglądał w wykonaniu gospodarzy ostatni kwadrans przed pauzą. Legia może troszkę osłabła i obie ekipy grały ze sobą jak równy z równym.

Początek drugiej części znów zwiastował wyrównany mecz, ale też trochę nieciekawy dla kibiców. W barwach Śląska na słowa pochwały zasługiwał Lubambo Musonda, który dobrze radził sobie zwłaszcza z Szabanowem.

Czesław Michniewicz w 50 minucie puścił w bój najlepszego strzelca ligi Tomasa Pekharta. Czech zaczynał na ławce, bo wcześniej zmagał się z drobną kontuzją. Co ciekawe na placu boju zastąpił 18-letniego Szymona Włodarczyka, syna byłego napastnika m.in. Śląska, Piotra.

Pekhart już kilka minut później mógł dać swojej drużynie prowadzenia, ale na drodze stanął mu słupek bramki strzeżonej przez Matusa Putnockiego. Śląsk na szczęście wiedział, jak odpowiedzieć. Dwukrotnie przed szansą stanął Robert Pich (grał niezłe zawody), ale raz nie trafił w bramkę, a raz obronił Artur Boruc.

Jedyną - jak się potem okazało - bramkę meczu strzelił Paweł Wszołek, który urwał się na skrzydle, wpadł w pole karne i z zimną krwią posłał piłkę tuż przy długim słupku.

BRAMKA PAWŁA WSZOŁKA:

Po tym golu do końca meczu było jeszcze 25 minut. Obie drużyny miały swoje szanse. W 83 min właściwie sam na sam z bramkarzem był Pekhart, ale nie wykorzystał tego. Już w doliczonym czasie gry po stałym fragmencie piłka spadła na nogę Mateusza Praszelika, lecz rezerwowy nie zachował zimnej krwi.

Piłkarz meczu: Paweł Wszołek
Atrakcyjność meczu: 5/10

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Paulo Sousa powołał aż 35 zawodników na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Nie da się ukryć, że liczba powołanych piłkarzy zaskakuje. Siłą rzeczy znaleźli się więc debiutanci - jest ich dokładnie ośmiu. W następnych slajdach przybliżyliśmy ich sylwetkę: pozycję, wiek, występy i statystyki w tym sezonie. Sprawdźcie!