PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa fatalnie wszedł w spotkanie 20. kolejki przeciwko Warcie Poznań. Mistrz Polski przegrywa 1:2

Jakub Jabłoński
Fatalny początek dla "Medalików"! Mistrz Polski przegrywał od 3. minuty
Fatalny początek dla "Medalików"! Mistrz Polski przegrywał od 3. minuty Canal+Sport (portal X)
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa już od 3. minuty przegrywał w rywalizacji po przerwie zimowej z Wartą Poznań w 20. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej. Katem częstochowian okazał się 21-letni Kajetan Szmyt przytomnym strzałem z linii pola karnego. Potem prowadzenie podwyższył Stefan Savić.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa fatalnie wszedł w mecz

Podopieczni Dawida Szwargi nie tak sobie wyobrażali pierwsze minuty po powrocie z przerwy zimowej w 20. kolejce PKO BP Ekstraklasy. "Medaliki" szybko zostały napoczęte w starciu w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. Autorem otwierającego trafienia stał się 21-letni Kajetan Szmyt. Polski młodzieżowiec popisał się kapitalnym strzałem ze skraju pola karnego i wykorzystał niefrasobliwość obrońców oraz bramkarza Vladana Kovacevicia strzałem po długim słupku.

Po drodze jeszcze futbolówka odbiła się od metalowego obramowania brami strzeżonego przez Bośniaka i dopiero wpadła do siatki. Nastała euforia w sektorach gospodarzy, a z kolei martwa cisza na trybunie przeznaczonej dla przyjezdnych z Częstochowy.

- Złe wybicie Rakowa Częstochowa, był tam gdzie być powinien Kajetan Szmyt. Chyba nie do końca czysto uderzył tę piłkę, ale wyszło z korzyścią, gdyż nie miał większych szans na skuteczną interwencję Kovacević - komentował tę sytuację komentujący to spotkanie Adam Marchliński.

Dla Kajetana Szmyta było to już siódme trafienie w trwającym sezonie, a pierwsze w otwierającej nam rundę wiosenną 20. kolejce PKO BP Ekstraklasy w Grodzisku Wielkopolskim. Jeśli Raków Częstochowa myśli o pozytywnym wyniku uzyskanym na terenie województwa wielkopolskiego musi w następnych minutach zdecydowanie przyśpieszyć tempo gry. Z kolei podopieczni Dawida Szulczka uważnie grać w defensywie.

Szansę na bramkę wyrównującą miał parę minut później chorwacki napastnik Ante Crnac, który jednak uderzył bardzo niecelnie. Później jednak było zdecydowanie gorzej dla drużyny spod Jasnej Góry. Niewykorzystane okazje się mszczą. Cudownym, finezyjnym uderzeniem popisał się Stefan Savić. Piłka jeszcze po drodze delikatnie się otarła o jednego obrońcę "Medalików" i wpadła do siatki bezradnego Kovacevicia.

Relacja tekstowa z meczu na GOL24. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarzy w pierwszym niedzielnym spotkaniu 20. kolejki polskiej ekstraklasy.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Ostatnie godziny okienka transferowego dla niektórych klubów byłī wyjątkowo pracowite. Kilka zespołów zdecydowało się na wzmocnienia określane mianem "Last Minute", na ostatnią chwilę. W tym polscy piłkarze zdecydowali się zmienić barwy klubowe. Kto na koniec okienka najbardziej się wzmocnił i dlaczego? Zobacz, najważniejsze ruchy transferowe dokonane w ostatnich godzinach! Kliknij w przycisk po prawej i zapoznaj się z najnowszymi zmianami barw

Najciekawsze transfery w ostatnim dniu okienka transferowego...