PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom obronił twierdzę przed Lukasem Podolskim. Górnik Zabrze z jednym celnym strzałem

Radomiak obronił twierdzę przed Podolskim. Górnik z jednym celnym strzałem
Radomiak obronił twierdzę przed Podolskim. Górnik z jednym celnym strzałem Joanna Gołąbek
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom u siebie jest nie do pokonania. Tym razem beniaminek wygrał z Górnikiem Zabrze. Jedynego gola strzelił Dawid Abramowicz. To trzecie z rzędu zwycięstwo beniaminka. Wcześniej podopieczni Dariusza Banasika trzy razy z rzędu remisowali.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Górnik Zabrze 1:0

Cztery zwycięstwa, trzy remisy, zero porażek, w bramkach 11-5. Oto statystyki Radomiaka na własnym boisku w ekstraklasie. Dziś jego ofiarą padł Górnik, choć sam mecz był dość wyrównany.

Radomiak objął prowadzenie w 25 minucie. Kluczowe okazało się zgranie po dośrodkowaniu. Podał Luis Machado, a wykończył Dawid Abramowicz - pierwszy raz w sezonie.

Górnik miał swoje momenty. Trudno jednak wygrać albo nawet odrobić straty, kiedy w całym meczu oddaje się jeden celny strzał i to dopiero w 94 minucie. Dla porównania Radomiak oddał tylko dwa.

Dobrze grał Lukas Podolski. Mistrz świata wychodził do zagrań i sam zagrywał. Przed przerwą oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał. Mylił się również po zmianie stron.

Radomiak po czternastu kolejkach zgromadził punkt więcej od Śląska Wrocław i cztery więcej niż Piast Gliwice czy Jagiellonia Białystok. To zdecydowanie najlepszy dorobek spośród wszystkich beniaminków.

Piłkarz meczu: Dawid Abramowicz
Atrakcyjność meczu: 4/10

W czternastej kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom w sobotę, 6 listopada rozgrywał na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 mecz z Górnikiem Zabrze. Stadion zapełnił się kibicami do ostatniego miejsca. ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Kibice Radomiaka zapełnili cały stadion. Byłeś na meczu Rado...