PKO Ekstraklasa. Radomiak pokazał pazur w Gdańsku. Beniaminek odrobił dwie bramki straty z Lechią

Piotr Szymański
14.08.2021 gdanskpolsat plus arena gdansk. pko ekstraklasa - 4 kolejka. mecz lechia gdansk - cracovia krakowna zdjeciu: {persons}fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Tym razem to Lechia przekonała się, że 2:0 to niebezpieczny wynik. Gdańszczanie do przerwy pewnie prowadzili z Radomiakiem Radom, by ostatecznie podzielić się punktami. Druga odsłona należała zdecydowanie do beniaminka, który był w stanie szybko odrobić straty.

Mecz Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 2:2 (28.08.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (12. minuta) - Mario Maloca z pierwszej piłki zagrał do Mateusza Żukowskiego, a 19-latek kropnął z ostrego kąta i piłka z impetem wpadła w okienko bramki Radomiaka.
  • 2:0 (19. minuta) - Piłka po zagraniu Ilkaya Durmusa i rykoszecie w polu karnym przypadkowa trafiła do Jarosława Kubickiego. Pomocnik Lechii wystawił futbolówkę Maciejowi Gajosowi, który z kilku metrów skierował ją do bramki.
  • 2:1 (59. minuta) - Wrzutka Meika Karwota tuż nos obrońców Lechii. Zza pleców Mario Malocy urwał się wprowadzony chwilę wcześniej Luis Machado i głową pokonał Dusana Kuciaka.
  • 2:2 (64. minuta) - Zablokowany strzał Meika Karwota w polu karnym. Piłka odbiła się od ręki Jarosława Kubickiego, który rzucił się na to uderzenie wślizgiem. Sędzia po VAR-ze podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Karol Angielski.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Meik Karwot

Liga Europy. Mecz Legia - Slavia. Mistrz Polski, grając w przewadze od 3. minuty, zdołał pokonać u siebie faworyzowaną Slavię Praga (2:1) i niespodziewanie awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Zobacz najlepsze MEMY po meczu Legia - Slavia!

MEMY po meczu Legia - Slavia: mistrz Polski zaimponował i uc...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani