PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin w dziesiątkę rozbiła Legię Warszawa. Nadzieja na tytuł podtrzymana

PKO Ekstraklasa. W Pogoni Szczecin wciąż tli się wiara w zdobycie tytułu mistrza Polski. Dlatego po czerwonej kartce Benedikta Zecha drużyna Portowców ruszyła na Legię Warszawa i zdobyła dwie zwycięskie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1

Dziś strzelała tylko Pogoń - również do własnej siatki. Pechowego samobója zaliczył Damian Dąbrowski. Po stałym fragmencie pomocnik chciał wybić piłkę, ale zrobił to bardzo niefortunnie. Była to 38 minuta.

Wszystko wskazywało na to, że Pogoni mecz wymknie się tak samo jak z Rakowem (1:2). Po golu Luki Zahovicia Legia zdążyła przed przerwą doprowadzić do wyrównania, a krótko po niej sędzia Szymon Marciniak wyrzucił z boiska Benedikta Zecha.

Pogoń pokazała jednak charakter. Kwadrans po czerwonej kartce telebim wyświetlił już rezultat 3:1. Prowadzenie po błędzie Joela Abu Hanny odzyskał Zahović, po którym poprawił Kamil Grosicki. Dla reprezentanta Polski to dziewiąty gol w sezonie. Jego seria to pięć występów z trafieniem na koncie.

Na trzy mecze przed końcem Pogoń jest trzecia i ma po dwa punkty straty do Rakowa i Lecha. Z tymi drużynami przegrywa nie tylko na punkty, ale i na mecze bezpośrednie. Żeby zostać mistrzem, musiałaby ugrać co najmniej po punkcie więcej. Niemożliwe? W Szczecinie nadal wierzą, że możliwe, śpiewając: Wiara, wiara jest w nas, mistrza Polski nadejdzie czas...

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (w skali 1-6):