PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin lepsza od Wisły Płock. Szósty gol Michała Kucharczyka

Pogoń lepsza od Wisły Płock. Szósty gol Kucharczyka
Pogoń lepsza od Wisły Płock. Szósty gol Kucharczyka Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin umocniła się na pozycji wicelidera. Na własnym stadionie wygrała z Wisłą Płock 2:0 (1:0). Trafili Adrian Benedyczak i Michał Kucharczyk.

Mecz Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:0
W pierwszej połowie przewagę osiągnęła Pogoń. Oddała kilka strzałów, podczas gdy Wisła ani jednego celnego. Bramkową akcję stworzyli dwaj młodzieżowcy: wrzucił Kacper Kozłowski, czyli świeto upieczony reprezentant Polski, a w polu karnym wykończył Adrian Benedyczak.

Niestety Benedyczak swoje dorobku nie poprawił. Drugą połowę spędził już na trybunach z uwagi na uraz. Zmienił go Luka Zahović. Pogoń nie ma szczęścia do napastników, bo młody Polak trafił dopiero trzeci raz, a Słoweniec dotąd strzelił ledwie dwa gole. Kiepsko w liczbach wypada też Adam Frączczak.

Wisła groźniejsza była po przerwie. Do wyrównania jednak nie doprowadziła, ponieważ Alan Uryga obił poprzeczkę. To się zemściło. W 65 minucie błąd Urygi właśnie wykorzystał Michał Kucharczyk, który zdobył swoją szóstą bramkę w sezonie (liga + PP).

Nie da się ukryć, że Wisła miała w tym meczu sporego pecha, bo przy stanie 0:2 obiła jeszcze słupek (lob w wykonaniu Patryka Tuszyńskiego).

Pogoń miała chrapkę na jeszcze jednego gola. I choć piłka po strzale wprowadzonego Frączczaka zatrzepotała w siatce, to po analizie VAR wykazano pozycję spaloną u asystenta, Rafała Kurzawy.

Piłkarz meczu: Michał Kucharczyk
Atrakcyjność meczu: 5/10

Całość inwestycji ma zostać zakończona w połowie 2022 roku. Na zdjęciu wizualizacja nowego internatu z szatniami, pokojami dla młodych piłkarzy, gabinetami fizjoterepautycznymi, bogatym zapleczem socjalno-technicznym, a także salą konferencyjną, w której będą mogły odbywać się odprawy.

Lech Poznań chwali się projektem nowej Akademii we Wronkach....