PKO Ekstraklasa. Podrażniona Pogoń Szczecin rozbiła ŁKS Łódź. Dublet Gorgona i trzecia wygrana z rzędu

Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 4:2
Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 4:2 PAP/Marcin Bielecki
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin tylko przez chwilę najadła się strachu. Po wyrównującej bramce ŁKS Łódź odpowiedziała trzema i wygrała mecz okazale, bo 4:2. To trzecie zwycięstwo z rzędu. Dwa razy do siatki trafił Alexander Gorgon, ale najpiękniej zrobił to Rafał Kurzawa.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 4:2

Komplet wygranych, dziewięć zdobytych bramek i dzisiaj dopiero pierwsze dwie stracone - taki jest tegoroczny bilans Pogoni Szczecin, która przynajmniej do soboty pozostanie na trzecim miejscu w tabeli; czeka bowiem na odpowiedź Lecha Poznań przeciw drugiemu Śląskowi Wrocław.

Pogoń musiała sobie radzić bez trzech podstawowych graczy. Na dłużej wypadł jej zoperowany już stoper Benedikt Zech, urazu doznał też bramkarz Valentin Cojocaru, a pomocnik Fredrik Ulvestad pauzował za żółte kartki. W ŁKS zadebiutował natomiast trener Marcin Matysiak, którego awansowano z rezerw po zwolnieniu Piotra Stokowca.

Efthymis Koulouris mógł strzelić gola w 29 sekundzie meczu Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź

ŁKS momentami umiał nieźle nastraszyć Pogoń. Na dystansie całego meczu nie miał jednak większych szans. Różnicę zrobiła jakość piłkarzy. Gol Daniego Ramireza tylko na chwilę dał remis beniaminkowi, który na przełamanie czeka od sierpnia...

Prowadzenie dał Pogoni Rafał Kurzawa, uderzając pięknie zza pola karnego. Na kolejne gole faworyta trzeba było zaczekać do drugiej połowy. ŁKS rozmontowali dwaj 35-latkowie.

Najpierw to Alexander Gorgon trafił po nodze rywala w 63 minucie, potem po zagraniu Kamila Grosickiego podwyższył w 71. Kapitan dobił gości w 81 minucie, kiedy piłkę wystawił mu w prezencie zdezorientowany Michał Mokrzycki. Mimo zaawansowanego wieku Grosicki zdobył już w ekstraklasie dziesięć bramek i dołożył osiem asyst. Powołanie na baraże o Euro 2024 wydaje się formalnością.

Gdy Pogoń myślała już o fecie z kibicami, straty zmniejszył 18-letni Antoni Mlynarczyk, strzelając swojego pierwszego gola dla ŁKS w ekstraklasie. Czekał ledwie do czwartego meczu.

• Rafał Kurzawa - 4
  • Adrian Przyborek - 4 (Alexander Gorgon - 5)
  • Wahan Biczachczjan - 2 (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
  • Kamil Grosicki - 4 (Olaf Korczakowski - bez oceny)
  • Efthymis Koulouris - 3 (Piotr Pazyrek - bez oceny)