PKO Ekstraklasa. Piotr Stokowiec zwolniony z Lechii Gdańsk! Pracował w klubie przez 3,5 roku

Piotr Szymański
PKO Ekstraklasa. Niespodziewana dymisja trenera w PKO Ekstraklasie. Po sobotnim remisie u siebie z Radomiakiem Radom (2:2), Lechia Gdańsk rozwiązała umowę z Piotrem Stokowcem. Szkoleniowiec pracował w klubie przez 3,5 roku.

Piotr Stokowiec odchodzi z Lechii Gdańsk

Piotr Stokowiec odchodzi z Lechii po remisie z Radomiakiem Radom (2:2). W pierwszej połowie gospodarze całkowicie zdominowali rywala i wbili mu dwa gole. Po przerwie obraz gry zupełnie się odmienił. Zespół beniaminka szybko odrobił straty i przywiózł jeden punkt z Gdańska.

W sobotę wieczorem Lechia poinformowała, że umowa 49-letniego szkoleniowca została rozwiązana za porozumieniem stron. Odchodzą także asystent Łukasz Smolarow, trener przygotowania fizycznego Mariusz Szymkiewicz i trener bramkarzy Jarosławem Bako.

Stokowiec pracował w Lechii od 3 marca 2018 roku. W tym czasie poprowadził biało-zielonych w 139 oficjalnych meczach. Zanotował 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek. Z klubem z Gdańska w sezonie 2018/2019 zajął 3. miejsce w PKO Ekstraklasie, zdobył także Puchar Polski i Superpuchar Polski.

Lechia obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli, z 9 punktami na koncie. Zespół Stokowca wygrał 2 mecze, 3 zremisował i 1 przegrał.

Konferencja po meczu Lechia - Radomiak:

źródło: Lechia Gdańsk

Liga Europy. Mecz Legia - Slavia. Mistrz Polski, grając w przewadze od 3. minuty, zdołał pokonać u siebie faworyzowaną Slavię Praga (2:1) i niespodziewanie awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Zobacz najlepsze MEMY po meczu Legia - Slavia!

MEMY po meczu Legia - Slavia: mistrz Polski zaimponował i uc...