PKO Ekstraklasa. Piast pokonał Cracovię i opuścił strefę spadkową. Zły stan murawy w Gliwicach

Piast Gliwice - Cracovia 2:1
Piast Gliwice - Cracovia 2:1 PAP/Zbigniew Meissner
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice wygrał z Cracovią 2:1, dzięki czemu przynajmniej na chwilę wydostał się ze strefy spadkowej. Na wszystkie bramki w meczu trzeba było zaczekać aż do drugiej połowy. Ozdobą meczu było trafienie Grzegorza Tomasiewicza z dystansu.

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Cracovia 2:1

Piast po raz pierwszy trafił do siatki w 5 minucie. Z analizy VAR wyszło jednak, że w momencie podania uderzający Michał Chrapek był na pozycji spalonej - dlatego jego radość okazała się przedwczesna.

Przed przerwą zabrakło przede wszystkim konkretów. Cracovia stworzyła ledwie jedną okazję. Po zagraniu Otara Kakabadze z czystej pozycji nieczysto kopnął Jani Atanasov pozyskany zimą z Hajduka Split.

Słabą pierwszą połowę zrekompensowała niezła druga. To wtedy Piast przeszedł do ofensywy i szybko z wyniku 0:0 zrobiło się 2:0. Zespół Aleksandara Vukovicia objął prowadzenie w 47 minucie. Strzałem z dystansu w okienko popisał się Grzegorz Tomasiewicz. Trafił po raz pierwszy w 24. występie.

Trzy gole po przerwie. Zaczął Piast

Mecz toczył się w ciężkich warunkach. Najpierw padał deszcz, potem śnieg. Murawa już po kwadransie wyglądała koszmarnie, zresztą nie pierwszy raz, bo tydzień temu z powodu jej złego stanu gra przeciw Legii Warszawa stanęła ponoć pod znakiem zapytania. Lepiej póki co nie będzie, skoro trwa zima i swoje mecze rozgrywa na niej Ruch Chorzów. Jutro Niebiescy podejmą w Gliwicach Stal Rzeszów...

Piast drugiego gola dorzucił dziś z rzutu karnego. Przy prawym słupku piłkę umieścił Patryk Dziczek. Radość trwała niespełna osiem minut, bo Cracovia złapała kontakt po rzucie wolnym, gdy głową piłkę do siatki skierował pozbawiony opieki Arttu Hoskonen.

To drugie zwycięstwo Piasta w tym roku i zarazem szóste w sezonie. Dzięki niemu gliwicki zespół przynajmniej na chwilę awansował na trzynaste miejsce, spychając do strefy spadkowej Górnika Zabrze.

Widowisko w Gliwicach obejrzało nieco ponad 3,3 tys. widzów w tym kilkuset kibiców z Krakowa. Końcowy wynik oznacza, że do strefy spadkowej spadł Górnik Zabrze, który jutro zagra na wyjeździe z wyżej notowaną Stalą Mielec.

• Patryk Dziczek - 4
  • Grzegorz Tomasiewicz - 4 (Alex Sobczyk - bez oceny)
  • Michael Ameyaw - 3 (Jorge Felix - 3)
  • Michał Chrapek - 3
  • Damian Kądzior - 3 (Tom Hateley - 3)
  • Kamil Wilczek - 3

Cracovia

• Karol Nienczycki - 3
  • Otar Kakabadze - 3 (Mateusz Bochnak - bez oceny)
  • Cornel Rapa - 3
  • Arttu Hoskonen - 4
  • Virgil Ghita - 3
  • Michal Siplak - 3 (Paweł Jaroszyński - 3)
  • Karol Knap - 3 (Banjamin Kallman - 3)
  • Jani Atanasov - 4
  • Takuto Oshima - 3
  • Michał Rakoczy - 3 (Jewhen Konoplianka - 3)
  • Patryk Makuch - 3

Piłkarz meczu: Grzegorz Tomasiewicz
Atrakcyjność meczu: 6/10

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Piast Gliwice - Cracovia 2:1. Kibice byli szczęśliwi, bo Pia...