PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice i Cracovia zawiedli na całej linii. Brak czerwonej kartki za kopnięcie w twarz

Piast - Cracovia 0:0
Piast - Cracovia 0:0 Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice zremisował bezbramkowo z Cracovią na otwarcie 22. kolejki. Ten mecz był jednym wielkim rozczarowaniem z obu stron. A przecież było się przed kim wykazać, skoro widowisko obserwował sam selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Cracovia 0:0

Piast pozostaje zespołem bez wygranej w tym roku. Po dwóch porażkach przynajmniej zapunktował. To jego trzynasty (!) remis w sezonie.

Mecz nikogo nie porwał. 4 tys. kibiców w tym liczna grupa z Krakowa wynudziła się. Wskaźnik xG, czyli oczekiwanych goli wyniósł po pierwszej połowie... 0,03 w przypadku Piasta i 0,10 jeśli chodzi o Cracovię, która oddała jedyny celny strzał; sygnalizowany przez Patryka Makucha.

Skończyło się na xG 0,15 do 0,37 (sic!)

Michał Probierz obserwował mecz Piast Gliwice - Cracovia. Wskazano kogo mógł obserwować

Niewiele lepiej wyszło po przerwie. - Nie mieliśmy ani jednej klarownej sytuacji. O stuprocentowej to nawet zapomnijmy - mówił tuż przed ostatnim gwizdkiem w Canal+ Sport Kamil Kosowski. Właściwie poza mocnym strzałem Otara Kakabadze goście nie stworzyli zagrożenia.

Doszło za to do kontrowersji sędziowskiej. Prowadzący zawody Karol Arys pokazał nie czerwoną, lecz żółtą kartkę, gdy Eneo Bitri przegrał pojedynek z Fabianem Piaseckim, a zaraz potem uderzył go korkiem prosto w twarz, chcąc wybić piłkę.

• Michał Chrapek - 3
  • Michael Ameyaw - 3 (Miłosz Szczepański - bez oceny)
  • Jorge Felix - 2 (Tihomir Kostadinov - bez oceny)
  • Damian Kądzior - 3 (Serhij Krykun - 3)