PKO Ekstraklasa. ŁKS podzielił się punktami z Piastem Gliwice. Rollercoaster w Łodzi. Sześć goli, rzut karny i czerwona kartka!

Piotr Rzepecki
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Szok w Łodzi. ŁKS odrobił starty i przegrywając trzema bramkami zdołał podnieść się z kolan i wyrównać. Sześć goli, rzut karny i czerwona kartka dla gości: tak wyglądało sobotnie popołudnie na stadionie beniaminka. Pewne rzeczy jednak się nie zmieniają: ŁKS wciąż bez ligowej wygranej, a Piast z kolejnym, już 11 (!) remisem w Ekstarklasie.

PKO Ekstraklasa. ŁKS - Piast Gliwice 3:3 (1:3)

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla gości. Piast był szybki, bezkompromisowy i głodny. Najpierw trafił Damian Kądzior po zagraniu Michaela Ameyaw. Dziesięć minut później już było 0:2, kiedy z gola cieszył się Ariel Mosór. Jeszcze przed przerwą goście zadali kolejny cios: ponownie uderzył Ameyaw, a gwizdy pod adresem gospodarzy wybrzmiały z sektorów kibiców ŁKS-u.

Później jednak zrodziła się szansa. Mowa o rzucie karnym dla gospodarzy. Nieodpowiedzialnie zachował się we własnym polu karnym Alexandros Katranis, który sfaulował Adriena Louveau i arbiter wskazał na jedenasty metr jednocześnie pokazując Grekowi czerwoną kartkę.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej wyglądali piłkarze ŁKS-u. Błyskawicznie trafił na 2:3 Kay Tejan, który zameldował się na placu wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. Holenderski napastnik doskonale poprowadził akcję bramkową trafiając gola kontaktowego.

Gol na 3:3 to zasługa Piotra Janczukowicza. Po tej bramce było jeszcze sporo czasu, by ŁKS wyszedł na prowadzenie, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Oznacza to, że Piast po raz 11 (!) w tym sezonie podzielił się punktami, a ŁKS odrobił olbrzymią stratę i zapunktował pierwszy raz za kadencji Piotra Stokowca.

Dotąd ekipa beniaminka za sterami nowego trenera zanotowała trzy ligowe porażki, odpadła w Pucharze Polski, a dziś pierwszy raz zarobiła punkt. ŁKS jest na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Piast jest na 10. lokacie. Ma 17 oczek.

Piłkarz meczu: Michael Ameyaw
Atrakcyjność meczu: 9/10

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Reprezentacja Polski w listopadzie zagra dwa spotkania - z Czechami i Łotwą. Michał Probierz w czwartek ogłosił powołania. Po raz kolejny nie brakuje niespodzianek. Do kadry wraca zawodnik, który niedawno został skreślony przez większość kibiców.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. Są...