PKO Ekstraklasa. Lider znokautował wicelidera. Lech Poznań wyraźnie lepszy od Śląska Wrocław

DW
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0) Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań postawił na mocny początek w pierwszej i drugiej połowie meczu ze Śląskiem Wrocław. Kolejorz strzelił gola w 2. minucie i niemal ustawił już sobie widowisko przy ul. Bułgarskiej. Po przerwie, przy wyniku 2:0, poznaniacy szli dalej za ciosem i po trafieniach w 52. i 54. minucie pozbawili rywali szans na zdobycz punktową. Najlepszy na boisku był dziś Jakub Kamiński, który zanotował dwie bramki i dołożył asystę.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0). Jak padły bramki?

2. minuta - Ależ początek Lecha w tym spotkaniu! Zagranie z głębi pola do Rebocho na lewą stronę, cięte dośrodkowanie w pole karne, piłka pada na dalszy słupek pod nogi Amarala. Nie doskoczył do niego Dino Stiglec i napastnik Lecha uderzył lewą stopą rewelacyjnie! Czwarty gol Portugalczyka w tym sezonie.

30. minuta - Tak nie można stracić piłki! Krzysztof Mączyński zablokowany przez lechitę, futbolówka trafiła do Jakuba Kamińskiego, który z połowy boiska biegł z nią kompletnie sam! Nikt nie był w stanie dogonić skrzydłowego Kolejorza, a ten fantastycznie wykorzystał pojedynek ze Szromnikiem! Techniczne uderzenie w lewy, dolny róg bramkarza i poznaniacy prowadzą już 2:0!

54. minuta - Koncert Lecha Poznań! Ramirez ujrzał na skrzydle Kamińskiego, ten poczekał, aż Rebocho wykona ruch bez piłki, wyczekał rozejście się defensywy Śląska i uderzył precyzyjnie na dalszy słupek.

57. minuta - Co w tym przypadku zrobił Lewkot!? Młody obrońca zwlekał z podaniem, wykorzystał to Kamiński, który zabrał mu futbolówkę, podał do Ishaka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam!

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Jakub Kamiński

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Rozegraliśmy już sześć kolejek nowego sezonu PKO Ekstraklasy. To nie przeszkodziło klubom w pozyskiwaniu piłkarzy. 1 września jest ostatnim dniem okienka w polskiej lidze. Zobaczcie transfery LAST MINUTE, przeprowadzone dosłownie w (przed)ostatnich chwilach.

Dołączyli w środku rundy. Transfery LAST MINUTE w Ekstrakla...