PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wypuściła zwycięstwo. Nie ma mocnych na Pogoń Szczecin

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 PAP/Leszek Szymański
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa nadal bez wygranej. W hicie 23. kolejki tylko i aż zremisowała z niepokonaną w tym roku Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Obie bramki padły po przerwie.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1

Legia rozegrała dziś szósty mecz o stawkę w 2024 roku. Wygrała tylko jeden - pierwszy, na dodatek ledwie 1:0. Kryzys jest więc faktem.

Pierwsza połowa z Pogonią nie porwała. Sto razy lepsze wrażenie pozostawili po sobie organizatorzy sobotniego widowiska, prezentując choćby grę świateł na stadionie.

Na gole trzeba było zaczekać do drugiej połowy. Legii dopisało szczęście w 49 minucie. To wtedy bramkarz Pogoni Valentin Cojocaru zbyt krótko wybił piłkę, w efekcie przejął ją Josue i zagrał na nos do Pawła Wszołka - było 1:0.

Koszmarne zderzenie w meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

Pogoń nie potrzebowała zbyt wiele czasu na odpowiedź. W 61 minucie wynik ustalił Efthymis Koulouris po zagraniu Kamila Grosickiego. Legia liczyła jeszcze na anulowanie bramki, lecz nic takiego nie nastąpiło.

Może i Pogoń nie wzięła rewanżu za porażkę z jesieni (Legia wygrała 4:3 w Szczecinie), ale pozostaje w tym roku niepokonana. To jej pierwszy remis po trzech zwycięstwach w lidze i awansie do półfinału Fortuna Pucharu Polski po wygranej dogrywce z Lechem Poznań.

Po ostatnim gwizdku piłkarzy Legii żegnały gwizdy. - Legia grać, k*** mać! - skandowała Żyleta.

Piąta w tabeli Legia ma tylko 38 punktów. Jej strata do lidera, w tym przypadku już Śląska Wrocław, wzrosła z 5 do 7 punktów. Pogoń ma w dorobku 40 punktów i czeka na odpowiedź Lecha Poznań w niedzielnym spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):