PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wygrała w Gliwicach z Piastem. Karnego sprokurował były legionista Ariel Mosór - w dniu urodzin. Gol Josue

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1
Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 PAP/Zbigniew Meissner
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Zwycięska bramka padła po rzucie karnym egzekwowanym przez Josue. Jedenastkę sprokurował były legionista, Ariel Mosór, który akurat dziś obchodzi dwudzieste urodziny. Dzięki wygranej stołeczna drużyna utrzymuje stratę do Rakowa Częstochowa na poziomie siedmiu punktów.

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1

Choć padła tylko jedna bramka to w gruncie rzeczy byliśmy świadkami atrakcyjnego meczu. Piast obił słupek, Legia poprzeczkę, nie brakowało także sędziowskich kontrowersji w obu szesnastkach.

O zwycięstwie Legii zadecydował karny Josue. Portugalczyk niedawno zepsuł taką okazję z Cracovią (2:2). Dziś wybrał lewy róg i choć Frantisek Plach przewidział jego intencje to piłki nie sięgnął. Jedyna bramka meczu padła w 75 minucie.

Legię w Gliwicach wspierało około sześciuset kibiców. Wielu z nich podniosło ręce w górę już wcześniej, gdy z woleja kopnął Bartosz Slisz. Pomocnik obił jednak poprzeczkę.

Moment faulu Mosóra na Pekharcie
Moment faulu Mosóra na Pekharcie PAP/Zbigniew Meissner

Ariel Mosór pechowym jubilatem

Szanse w meczu miał też Piast. Zespół Aleksandara Vukovicia wydawał się groźniejszy przed przerwą. Wtedy w słupek trafił Patryk Dziczek, piłkarz szerokiej kadry na MŚ 2022.

Pechowcem meczu okazał się również Ariel Mosór. Były legionista akurat w dniu swoich urodzin sprokurował jedenastkę. Przewinienie było ewidentne. Linia obrony Piasta wydawała się inna: że sfaulowany Tomas Pekhart otrzymał podanie już gdy piłka minęła linię końcową, czego VAR ostatecznie nie potwierdził.

Od 84 minuty Legia grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę po dwóch żółtych otrzymał Slisz. Bogiem a prawdą wylecieć powinien chwilę wcześniej, gdy również przekroczył przepisy. Sędzia Damian Sylwestrzak wtedy okazał się jednak nadzwyczaj łaskawy.

Najlepszej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Kamil Wilczek. W 90 minucie napastnik Piasta kopnął obok prawego słupka.

Tabela Ekstraklasy. Legia dotrzymuje kroku Rakowowi

Dzięki wygranej Legia umocniła się na drugiej pozycji. Jej przewaga nad trzecim Lechem Poznań wzrosła do sześciu punktów. Strata do liderującego Rakowa Częstochowa pozostaje na poziomie siedmiu punktów.

Piast w konsekwencji jedenastej porażki zajmuje szesnaste miejsce, oznaczające spadek. Za tydzień podejmie Cracovię. Legia zagra u siebie z Widzewem Łódź w hicie 22. kolejki.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa (w skali 1-6):