PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów na Śląskim. Słaby poziom, znakomita frekwencja. Bohaterem Marc Gual

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa ma to, po co jechała, czyli zwycięstwo. W pierwszym meczu po przerwie zimowej na Stadionie Śląskim w Chorzowie pokonała 1:0 Ruch i tym samym zepsuła debiut trenera Janusza Niedźwiedzia. Jedynego gola po przerwie strzelił Marc Gual, któremu asystował inny napastnik, Blaz Kramer. Dzięki wygranej stołeczna drużyna przynajmniej na chwilę wskoczyła na podium ligowej tabeli; jest trzecia.

PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1

To był gorący piątek z Legią. Kibice praktycznie cały dzień żyli informacjami z klubu. Przed południem gruchnęła wieść o sprzedaży Ernesta Muciego. Besiktas wieczorem potwierdził, że za Albańczyka, nieobecnego w Chorzowie, zapłacił 10 mln euro i zapewnił 10 procent z kolejnego transferu.

W międzyczasie legijna społeczność żyła rekordowym wyjazdem do Chorzowa. Na mecz z Ruchem wybrało się bowiem blisko 4,4 tys. Niestety tuż przed dojazdem do Katowic doszło do tragedii. 52-latek zmarł mimo reanimacji.

Oprawy kibiców Legii na meczu z Ruchem

Nie wszyscy kibice Legii zdążyli wejść na stadion równo z gwizdkiem sędziego Damiana Sylwestrzaka. Niewiele stracili, bo widowisko nie porwało poziomem - przynajmniej w pierwszej połowie. Gościom brakowało choćby błysku wspomnianego Muciego.

Mimo problemów Legia objęła prowadzenie w 56 minucie. Akcję rozpoczął znakomity wślizg Radovana Pankova, który potencjalnie uchronił drużynę przed... stratą bramki. Po szybkim przeniesieniu gry na połowę Ruchu piłka znalazła się w drugiej szesnastce i tam po zagraniu Blaza Kramera trafił Marc Gual.

Oprawy kibiców Ruchu na meczu z Legią

Mecz Ruch - Legia z trybun Stadionu Śląskiego śledziło dokładnie 37 223 kibiców. To rekord Niebieskich i trzeci wynik tego sezonu w PKO Ekstraklasie. Więcej obejrzało jedynie mecze Śląska Wrocław z Legią (około 39 tys.) i z Rakowem Częstochowa (około 40 tys.).

Później Legia mogła podwyższyć. Dlaczego tego nie zrobiła? Najpierw wprowadzony Maciej Rosołek kopnął tuż obok prawego słupka, a potem w debiutującego Dantego Stipicę uderzył Paweł Wszołek. Szansę miał też Ruch w ostatniej doliczonej minucie, gdy mocno lecz obok kopnął Patryk Sikora.

- Mistrz, mistrz, Legia mistrz! - skandowali kibice Legii do piłkarzy po ostatnim gwizdku w meczu.

To dziesiąte zwycięstwo Legii w sezonie. Stołeczna drużyna uzbierała 35 punktów. Teraz czas na Ligę Konferencji. Już w czwartek pierwszy mecz z norweskim Molde w 1/16 finału.

Oceny piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa (w skali 1-6):