PKO Ekstraklasa. Lech Poznań ograł Zagłębie Lubin, ale stracił dwóch piłkarzy. Długie przerwy w meczu przez pirotechnikę

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań uporał się z Zagłębiem Lubin, wygrywając 2:0 w pierwszym meczu po przerwie zimowej. Do siatki trafili Filip Szymczak i Radosław Murawski. To oni osłodzili powrót trenera Mariusza Rumaka. Widowisko śledziło z trybun ponad 18 tys.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0

Lech zaliczył piorunujący początek, mimo nieobecności Mikaela Ishaka (uraz) czy Kristoffera Velde (pauza za kartki). To była dopiero 3 minuta, kiedy jego fani po raz pierwszy podnieśli się z miejsc. Podanie od Adriela Ba Loui wykorzystał bowiem Filip Szymczak. Akcję zapoczątkowała brzemienna w skutkach strata Aleksa Ławniczaka w polu karnym Zagłębia.

Potem Lech już nie forsował tempa. W całym spotkaniu więcej strzałów oddało zresztą Zagłębie, które nie potrafiło wykorzystać swoich momentów. W 51 minucie najlepszą sytuację na wyrównanie zmarnował Tomasz Pieńko, uderzając z bliska obok słupka.

Nie da się ukryć, że Lech mimo prowadzenia nie mógł zapanować nad meczem. Prędko murawę z powodu kontuzji opuścił Adriel Ba Loua. Po przerwie z tego samego powodu na boisko nie wyszedł także Antonio Milić. Temu wszystkiemu z loży przyglądali się właściciel Jacek Rutkowski i jego syn Piotr - prezes klubu.

Wreszcie 73 minucie meczu Zagłębie dobił Radosław Murawski po zagraniu Filipa Marchwińskiego. Sędzia do regulaminowego czasu doliczył aż dziewięć minut, bo w drugiej połowie ultrasi Miedziowych dwukrotnie zadymili stadion, przez co trzeba było przerywać zawody.

Dla Lecha to dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Pretendent do tytułu zepchnął z podium Legię Warszawa, która ma jeden punkt mniej. W następnej kolejce Kolejorz wybiera się na Jagiellonię Białystok. Spodziewana wygrana pozwoli mu awansować na drugie miejsce.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):