PKO Ekstraklasa. Korona Kielce załatwiła ŁKS Łódź w doliczonym czasie. Danny Trejo bohaterem zaraz po wejściu

Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:1
Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:1 PAP/Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Wielka radość Korony Kielce! Danny Trejo, debiutujący napastnik, po wejściu na murawę strzelił gola na wagę pokonania ŁKS Łódź (2:1). Jego nowa drużyna opuściła strefę spadkową. Widowisko śledziło blisko 10 tys. kibiców.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:1

Ten mecz miał prawo potoczyć się w różne strony. Przeważała Korona, ale dobrze atakował też ŁKS. W drugiej połowie przy stanie 1:1 sędzia nie uznał mu drugiej bramki, dopatrując się spalonego Kaya Tejana.

Sędzia doliczył siedem minut w pierwszej i kolejne sześć w drugiej. Przed przerwą powodem okazało się zadymienie stadionu. Spowodowały je środki pirotechniczne towarzyszące oprawie Korony.

Korona objęła prowadzenie po raz pierwszy w meczu w 36 minucie. Do siatki po pustym przelocie Dawida Arndta trafił Yoav Hofmeister. Bramkarz ŁKS zrehabilitował się w końcówce meczu, odbijając piłkę zmierzającą w okienko. Wobec decydującej próby był bezradny, ale o tym zaraz...

Arkadiusz Milik odrzucił bajeczne oferty

ŁKS odpowiedział w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po podaniu Tejana do siatki trafił Husein Balić. Okazję miał też choćby aktywny Dani Ramirez, ale przegrał pojedynek z Marcelem Zapytowskim.

Gdy część kibiców zdążyła zwątpić w sukces Korony, wtedy objawił się Danny Trejo. Piłkarz urodzony Meksyku po zgraniu piłki oddał fenomenalny strzał z dystansu na wagę zwycięstwa.

- To powinno być zabronione - podsumował Wojciech Jagoda w Canal+ Sport.

Korona dzięki wygranej opuściła strefę spadkową, spychając do niej Puszczę Niepołomice. Natomiast ŁKS nadal jest ostatni. Jego strata do przedostatniego Ruchu Chorzów wynosi trzy punkty.

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - ŁKS Łódź (w skali 1-6):