Lechia - Korona 0:1
Lechia - Korona 0:1 Przemysław Świderski
PKO Ekstraklasa. To może nie sensacja, ale na pewno zaskoczenie. Lechia Gdańsk na własnym stadionie przegrała z Koroną Kielce 0:1. O wygranej beniaminka zadecydował pechowy samobój doświadczonego Michała Nalepy.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1

Korona obok Stali była najczęściej wskazywana jako kandydat do spadku. Tymczasem po czterech kolejkach zgromadziła siedem punktów. Na rozkładzie ma Śląsk Wrocław (3:1) i od dzisiaj także Lechię, a na remis zagrała z Legią Warszawa (1:1).

Wynik z Gdańska nie jest bynajmniej dziełem przypadku, choć Lechia rzeczywiście w nim pomogła, gdy w 23 minucie Michał Nalepa skierował piłkę do własnej bramki. Obrońca po dograniu w pole karne został nabity przez Michała Buchalika, który drugi weekend zastępuje leczącego uraz Dusana Kuciaka.

Przed przerwą Lechia wypadła dojmująco słabo, ponieważ nie stworzyła ani jednej groźnej akcji. W drugiej połowie nie pomogła świeża krew w postaci trzech zmienników wysłanych na boisku od razu w 46 minucie. W doliczonym czasie próbował zrehabilitować się Nalepa, ale po jego uderzeniu głową do boku futbolówkę zbił Konrad Forenc.

Na tym etapie rundy Lechia ma więc o cztery punkty mniej od Korony i jedno spotkanie więcej do rozegrania. Bez realnych wzmocnień ciężko będzie jej o powtórzenie sukcesu z zeszłego sezonu, gdy w nagrodę za czwarte miejsce reprezentowała Polskę w el. Ligi Konferencji (zakończonych zaciętym dwumeczem z Rapidem Wiedeń).

W następnej kolejce Lechia wybiera się do Radomia na Radomiak, zaś Korona podejmie Wartę Poznań. Mecz odbędzie się w poniedziałek (15 sierpnia), ale organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji jak na Śląsku, czyli około 10 tys. kibiców.

Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Korona Kielce (w skali 1-6):

Lechia Gdańsk

• Michał Buchalik - 3
  • David Stec - 3, (Filip Koperski - 3)
  • Michał Nalepa - 1
  • Mario Maloca - 3
  • Rafał Pietrzak - 3, (Marco Terrazzino - 2)
  • Christian Clemens - 2, (Jakub Kałuziński - 3)
  • Maciej Gajos - 3
  • Kristers Tobers - 2, (Kacper Sezonienko - 3)
  • Conrado - 2
  • Łukasz Zwoliński - 2
  • Flavio Paixao - 3, (Bassekou Diabate - 4)

Korona Kielce

• Konrad Forenc - 4
  • Adrian Danek - 4
  • Miłosz Trojak - 3
  • Kyryło Petrov - 2, (Oskar Sewerzyński - 3)
  • Roberto Corral - 3, (Grzegorz Szymusik - 3)
  • Dalibor Takac - 3, (Jacek Podgórski - 4)
  • Marcin Szpakowski - 4
  • Mario Zebić - 3
  • Adam Frączczak - 4, (Luka Zarandia - bez oceny)
  • Jakub Łukowski - 4, (Jacek Kiełb - 3)
  • Bartosz Śpiączka - 2

Piłkarz meczu: Adam Frączczak
Atrakcyjność meczu: 3/10

W piątek 5 sierpnia kibice Legii Warszawa oraz klub upamiętnili ofiary Powstania Warszawskiego po niedawnej 78. rocznicy. Mecz zaczął się od minuty ciszy, a następnie kibice zaczęli odśpiewywać hymn narodowy. Następnie "Żyleta" wzięła sprawy w swoje ręce i odpaliła race. Zobacz zdjęcia z trybun!

Legia Warszawa - Piast Gliwice. Zobacz oprawę Żylety! [ZDJĘC...