PKO Ekstraklasa. Jesus Imaz zmarnował dwa rzuty karne w meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Piotr Rzepecki
Canal+ Sport screen
PKO Ekstraklasa. Jesus Imaz dwukrotnie zmarnował rzut karny w końcówce pierwszej połowy przeciwko Lechii Gdańsk. Oba strzały piłkarza Jagiellonii Białystok zostały obronione przez Dusana Kuciaka. Za pierwszym razem słowacki bramkarz przed strzałem oderwał jednak nogi od linii bramkowej, dlatego sędzia nakazał tę próbę powtórzyć. Wtedy Kuciak chwycił piłkę już z dziecinną łatwością, bo Hiszpan wykonał nieudolną podcinkę.

Jesus Imaz zmarnował jedenastkę. Nieudana próba strzału a la Panenka

Jesus Imaz otrzymał dwie szanse na strzelenie gola "do szatni". W końcówce pierwszej połowy piłkę ręką przed własną bramką zatrzymał Mario Maloca, wobec czego arbiter Damian Sylwestrzak wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Imaz, który szukał przełamania z karnego - nie wykorzystał bowiem jedenastki w meczu 25. kolejki przeciwko Zagłębiu Lubin (2:2).

Przełamanie nie nadeszło. Co więcej, Hiszpan pomylił się za pierwszym i drugim razem. Jego pierwsza próba, kierowana w lewy róg bramki została obroniona przez Dusana Kuciaka. Słowak obronił jednak niezgodnie z przepisami; wychylając nogi przed linię bramkową, nim nastąpił strzał.

Za drugim razem Imaz zrezygnował z powtórki, czyli strzału przy słupku. Zdecydował się na uderzenie podcinką. Tak gola strzelił m.in. skrzydłowy Pogoni Szczecin Kamil Grosicki, kiedy przed tygodniem pokonał bramkarza Lecha Poznań właśnie z rzutu karnego (2:2).

Jednak i tym razem Imaz zmarnował okazję. Kuciak wyczekał strzelca i bez trudów złapał piłkę. Po chwili sędzia zagwizdał na przerwę.

W tym sezonie Imaz zdobył dla Jagiellonii jedenaście bramek. Tyle samo w ekstraklasie ma jedynie Mikael Ishak z Lecha Poznań. On w sobotę też pomylił się z karnego. Obił poprzeczkę.