PKO Ekstraklasa. Ivan Djurdjević nie polubi Kielc. Korona pokonała jego Śląsk Wrocław. Dublet Bartosza Śpiączki

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce pierwszy raz po awansie zdobyła komplet punktów. W meczu zamykającym 3. kolejkę wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 3:1 (2:0). Dubletem popisał się Bartosz Śpiączka.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:1

Pierwsza połowa pod dyktando Korony, ale druga już z akcentem na Śląsk - taki był poniedziałkowy mecz w Kielcach. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego zwyciężyła, bo goście nie dali rady doprowadzić do wyrównania; w trzech najlepszych sytuacjach "na remis" górą okazał się Konrad Forenc. W końcówce były bramkarz Zagłębia Lubin obronił nawet groźną próbę z rzutu wolnego.

Zanim Śląsk złapał kontakt za sprawą solowej akcji Johna Yeboaha, Korona zbudowała bezpieczną przewagę. Prowadzenie dał jej Bartosz Śpiączka po uderzeniu głową. Osiem minut po nim poprawił Jakub Łukowski, strzelając pod poprzeczkę z okolicy piętnastego metra.

Gdy mecz dobiegał końca, znowu dał o sobie znać Śpiączka. Snajper wyciągnięty ze spadkowicza ustalił wynik - naturalnie po strzale głową. To jego debiutancki dublet w barwach Korony.

Po tym meczu wiemy tyle, że Ivan Djurdjević nie polubi Kielce. Przegrał i w maju, i dzisiaj - wtedy stawka była wyższa, bo jako trener Chrobrego Głogów walczył w barażach o ekstraklasę. Tuż przed planowanym konkursem rzutów karnych decydującą bramkę dla Korony zdobył jednak Jacek Kiełb.

• Sasa Balić - 4
  • Dalibor Takac - 3, (Oskar Sewerzyński - 3)
  • Marcin Szpakowski - 3, (Roberto Corral - 3)
  • Adam Deja - 4, (Mario Zebić - bez oceny)
  • Jakub Łukowski - 4, (Luka Zarandia - 3)
  • Jacek Podgórski - 3, (Jakub Kiełb - 3)