PKO Ekstraklasa. Fantastyczna Wisła Płock! 4:1 z Miedzią Legnicą. Nafciarze to jedyna drużyna z kompletem punktów

Wisła Płock - Miedź Legnica 4:1
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock pozostaje samodzielnym liderem z imponującym bilansem. W zamykającym 4. kolejkę meczu pokonała Miedź Legnica 4:1. W doliczonym czasie dołożyła aż dwie bramki.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Miedź Legnica 4:1

Wisła przewodzi tabeli nieprzerwanie od 17 lipca. Jako jedyna ugrała komplet punktów. Prócz beniaminka na rozkładzie ma Lechię (3:0), Wartę (4:0) oraz Lecha (3:1). I nie ma w tym przypadku, bo gra drużyny jest naprawdę niezła; zwłaszcza w ofensywie - ze zdrowym Rafałem Wolskim i stale zaskakującym Davo. W każdym meczu drużyna Pavola Stano strzeliła co najmniej po trzy gole.

Dziś Hiszpan Davo stał się samodzielnym liderem strzelców. Trafił po raz czwarty w sezonie. W 38 minucie nabiegł na piłkę dograną z prawej flanki i pewnym strzałem odzyskał dla Nafciarzy prowadzenie. Asystował mu Kristian Vallo - obecnie najlepszy asystent ligi (trzy asysty w dorobku).

Wisła zaczęła strzelanie w 26 minucie, gdy Vallo zrobił użytek z podania Rafała Wolskiego. Radość trwała raptem dziesięć minut, gdy wyrównał Chuca. Chyba lepiej mógł zachować się broniący Bartłomiej Gradecki, bo strzał wydawał się dość czytelny i lekki.

Za tydzień możliwości Wisły oceni Pogoń Szczecin. Miedź zawalczy o pierwszą wygraną w derbach z Zagłębiem Lubin. Dzisiaj dzielnie walczyła choćby o remis, ale w końcówce sprzed linii piłkę głową wybił jej Piotr Tomasik. A potem Wisła zrobiła miazgę. Choć sędzia Wojciech Myć doliczył ledwie cztery minuty, to wynik zmienił się z 2:1 na 4:1. Po wprowadzonym Mateuszu Lewandowskim poprawił bowiem inny zmiennik, Marko Kolar.