PKO Ekstraklasa. Cracovia rządziła w Zabrzu. Bezradny Górnik wypunktowany jeszcze przed przerwą

Górnik Zabrze - Cracovia 0:2
Górnik Zabrze - Cracovia 0:2 Karina Trojok
PKO Ekstraklasa. Ostatni mecz 1. kolejki dla Cracovii. Drużyna Jacka Zielińskiego wygrała w Zabrzu z Górnikiem 2:0. Wynik nie jest dziełem przypadku, lecz konsekwencją dobrej gry.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Cracovia 0:2

Widowisko obejrzało 16 748 osób. Fani Torcidy chcieli przekonać się na własne oczy, co potrafią nowi piłkarze i jakie pomysły wdroży debiutujący trener Bartosch Gaul. Wrażenia po meczu muszą być dołujące, skoro Górnik wyglądał tak blado.

Cracovia od razu przejęła inicjatywę. Przed zejściem do szatni zdążyła ustalić wynik. Prowadzenie dał jej Florian Loshaj. Pomocnik po zagraniu Michała Rakoczego przełożył piłkę z jednej nogi na drugą, po czym po nodze Alasany Manneha wpakował ją do siatki.

Potem Cracovia przetrwała moment przewagi Górnika, gdy strzelał choćby Szymon Włodarczyk. W 41 minucie było po wszystkim. Po składnej akcji, w której wzięło czterech zawodników na 2:0 strzelił Rakoczy. Po godzinie młodzieżowiec poprosił o zmianę z powodu kontuzji. On i Loshaj zostali dziś mocno poturbowani przez zabrzan.

Za tydzień Górnik odpoczywa z powodu przełożenia meczu z Lechią Gdańsk.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Cracovia (w skali 1-6):

Górnik Zabrze:

• Kevin Broll - 3
  • Paweł Olkowski - 2
  • Rafał Janicki - 2
  • Erik Janża - 2
  • Robert Dadok - 2 (Jakub Szymański bez oceny)
  • Jean Jules Mvondo - 2 (Dariusz Stalmach bez oceny)
  • Alasana Manneh - 2
  • Mateusz Cholewiak - 2 (Jonatan Kotzke bez oceny)
  • Lukas Podolski - 2
  • Bartosz Nowak - 2
  • Szymon Włodarczyk - 2 (Piotr Krawczyk - 2)

• Mathias Hebo Rasmussen - 4
  • Florian Loshaj - 4 (Takuto Oshima - 3)
  • Michał Rakoczy - 5 (Benjamin Kallman - 3)
  • Jakub Myszor - 4 (Karol Knap bez oceny)
  • Patryk Makuch - 3 (Filip Balaj bez oceny)

Piłkarz meczu: Michał Rakoczy
Atrakcyjność meczu: 6/10

Już oficjalnie potwierdzono, że Robert Lewandowski zamieni Bayern Monachium na FC Barcelonę. Na tym transferze skorzystają nie tylko te kluby, ale także polskie, w których Lewy miał okazję występować. Tak zwane "Solidarity Contribution" pozwala zarobić klubom, które wyszkoliły zawodnika przed ukończeniem przez niego 23 roku życia. Z tego powodu aż pięć polskich klubów zarobi na transferze 33-letniego napastnika reprezentacji Polski: to Varsovia Warszawa, Delta Warszawa, Znicz Pruszków, Lech Poznań oraz Legia Warszawa.  Na dodatkowe pieniądze może liczyć także Borussia Dortmund, do której Lewy przyszedł w połowie 2011 roku. Do podziału będzie równe 5% z kwoty, jaką ma otrzymać Bayern. Jeśli będzie to kwota 50 milionów euro - jak donoszą media - do wymienionych klubów trafi łącznie 2,5 miliona euro. Zobaczcie, jak podział wygląda w szczegółach.

Nawet Legia. Tyle polskie kluby zarobią na transferze Robert...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani