PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała z Górnikiem Łęczna. Dwie czerwone kartki w pierwszej połowie

Jason Lokilo
Jason Lokilo Górnik Łęczna
PKO Ekstraklasa. Dwie czerwone kartki przed przerwą, sporo brzydkich fauli i nieczystych zagrań. Taki był mecz beniaminków. Ostatecznie Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1.

PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 1:1
Pierwsza połowa wyglądała tak jakby zawodnicy umówili się na walkę wręcz z domieszką piłki. Sędza Tomasz Wajda już po pierwszej akcji wyrzucił Nemanję Tekijaskiego. Stoper Termaliki wyleciał za wejście w wychodzącego na czystą pozycję Damiana Gąskę.

Później nie było wcale lepiej. Za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił również Przemysław Banaszak. Napastnik Górnika najpierw zaatakował Mateusza Grzybka, któremu rozciął głowę, a potem wjechał jeszcze w kolano Tomasza Loski.

Co z tą piłką? Przed przerwą było jej naprawdę wiele. Termalica objęła prowadzenie dzięki - a jakże! - faulowi na Romanie Gergelu. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Wlazło.

W drugiej połowie drużyny bardziej skupiły się na piłce. W 78 minucie do wyrównania doprowadził Jason Lokilo. Piłkarz wywodzący się z Anderlechtu trafił zza pola karnego, uderzając pod poprzeczkę.

Dla Górnika to siódmy mecz z rzędu bez zwyciestwa, dla Termaliki trzeci w lidze bez porażki.

Piłkarz meczu: Tomasz Loska
Atrakcyjność meczu: 3/10

Lech Poznań męczył się z Piastem Gliwice, ale trzy punkty ostatecznie zostały w stolicy Wielkopolski. Sobotnie nie było wielkim widowiskiem. Rywale głównie postawili na defensywę, a po straconej bramce nie potrafili mocno zagrozić bramce Filipa Bednarka. To bardzo cenne zwycięstwo Kolejorza na drodze po mistrzostwo, które pozwoliło odskoczyć od Lechii Gdańsk na dwa punkty w tabeli PKO Ekstraklasy. Skala ocen 1-10.Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza za mecz z Piastem Gliwice --->Filip Bednarek po meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice:

Lech Poznań się męczył, ale uporał się z żelazną defensywą P...