PKO Ekstraklasa. Bramkowy remis Warty Poznań z Jagiellonią Białystok. W końcówce zabrakło konkretów

Warta Poznań strzeliła gola po dwóch meczach bez bramki, ale oddała tylko dwa celne uderzenia w całym spotkaniu. Zobacz zdjęcia z meczu --->Łukasz Gdak
PKO Ekstraklasa. Dwa gole na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0). To oznacza, że obie drużyny notują równie mizerną passę: dwóch porażek i podziału punktów.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1
Pierwsza połowa nie porwała ani poziomem, ani tempem gry. Tak naprawdę obie drużyny stworzyły po jednej dogodnej sytuacji. Warta zaatakowała po rożnym, gdy po główce Łukasza Trałki piłkę odbił Pavels Steinbors. Jagiellonia próbowała wykorzystać nieudane wyjście Adriana Lisa. Stoper Błażej Augustyn od razu oddał strzał, ale trafił w poprzeczkę.

W tym meczu Warta szybko straciła kontuzjowanego Adama Zrelaka. Jego zmiennik otworzył worek z bramkami. W 48 minucie Mateusz Kuzimski przejął piłkę po stracie Bojana Nasticia, minął bramkarza i z kąta uderzył przy prawym słupku.

Jagiellonia odpowiedziała momentalnie. W 50 minucie do wyrównania doprowadził Fedor Cernych. Litwin powołany na wrześniowe mecze el. MŚ 2022 (m.in. z Włochami) udanie główkował pod poprzeczkę po wrzutce Israela Puerto.

Po godzinie gry przewagę osiągnęła Jagiellonia. Najlepszych okazji nie wykorzystali Jesus Imaz i Andrzej Trubeha. Hiszpan uderzył nad poprzeczką, Polak w czekającego na środku bramki Adriana Lisa.

Piłkarz meczu: Błażej Augustyn