PiS opanowuje PGE Obrót. Pracę dostali radni sejmiku

  PiS opanowuje PGE Obrót. Pracę dostali radni sejmiku

  Marcin Darda

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Piotr Grabowski i Krzysztof Ciebiada, radni PiS łódzkiego sejmiku, dostali posady w łódzkim oddziale PGE - Obrót. Centrala spółki tego nie komentuje
  Krzysztof Ciebiada

  Krzysztof Ciebiada ©Krzysztof Szymczak

  „Dobra zmiana” sięgnęła łódzkiego oddziału PGE Obrót, państwowej spółki, która sprzedaje energię elektryczną. Na etaty weszło tam dwóch nowych pracowników i tak się składa, że nieanonimowych, bo obaj są radnymi Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Pracę w oddziale PGE Obrót w Łodzi dostał najpierw radny Piotr Grabowski, a niedawno kolejny przedstawiciel tego gremium - Krzysztof Ciebiada, wiceprzewodniczący łódzkiego sejmiku.

  Rzeszowska centrala PGE Obrót odmawia jakichkolwiek komentarzy na temat zatrudnienia obu radnych, sposobu ich rekrutacji, a także informacji na temat ich wynagrodzeń, nawet stanowisk, które otrzymali. Choć akurat jest to spółka, której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa i informacje, o które się zwracaliśmy, nie są chronione tajemnicą.

  Piotr Grabowski to radny wojewódzki z Gorzkowic w powiecie piotrkowskim. Za pierwszego rządu PiS (2005 - 2007) był kandydatem na wojewodę łódzkiego, jednak ówczesny szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn wolał tę posadę powierzyć Helenie Pietraszkiewicz z Lublina i to jej kandydaturę zgłosił premierowi. Grabowski był też pełnomocnikiem PiS w powiecie piotrkowskim, jednak stracił tę funkcję, gdy szefem okręgu został tam Antoni Macierewicz, a dziś powiatem piotrkowskim PiS rządzi Bartłomiej Misiewicz, najbardziej zaufany człowiek ministra obrony narodowej.

  Z kolei Krzysztof Ciebiada ma wykształcenie średnie techniczne, a centrala PGE Obrót nie odpowiedziała nam na pytanie, czy to optymalny poziom na stanowisku koordynatora ds. sprzedaży energii samorządom terytorialnym, bo na takim stanowisku pracuje. Poprzednio wiceprzewodniczący sejmiku pracował w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Pabianicach. W kwietniu PiS jednak wyszedł w Pabianicach z koalicji, a w maju radnemu w ZEC skończył się okres wypowiedzenia.

  Ciebiada jest najbliższym współpracownikiem Janiny Goss, która w łódzkim PiS decyduje o wszystkim. I tak się składa, że jeszcze w styczniu trafiła do radny nadzorczej Grupy Kapitałowej Polska Grupa Energetyczna, spółki matki dla PGE Obrót.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 29 sierpnia - 5 września 2016 roku

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo