PiS dystansuje się od narodowców. Kamiński: Nie wierzę w prowokację policji na Marszu Niepodległości

mm
Marsz Niepodległości raczej nie zbliży do siebie PiS i środowisk skupionych wokół ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. - Nas nie interesują narodowcy, tak jak nie interesują oni większości uczestników tej manifestacji - mówi Mariusz Kamiński i zapowiada, że w przyszłym roku PiS będzie chciał "pomóc" w organizacji wydarzenia.

Mariusz Kamiński, który był we wtorek gościem Polsat News, tłumaczył dlaczego jego partia nie zaangażował się mocniej w organizację Marszu Niepodległości. - To była manifestacja obywatelska, nie organizowana przez partie polityczne. Ponieważ w ubiegłym roku organizatorzy chyba nie stanęli do końca na wysokości zadania nie chcieliśmy być kojarzeni z tego typu sytuacjami - mówił wiceprezes PiS.

Polityk poinformował, że w przyszłym roku PiS będzie chciał "pomóc" w organizacji Marszu. - Warszawski PiS ma bardzo duże doświadczenie. Szereg manifestacji, jakie organizowaliśmy, przebiegały w sposób całkowicie spokojny - przypomniał. I dodał: "Chcemy, żeby ci obywatele, którzy chcą manifestować 11 listopada mieli poczucie, że mogą to robić w sposób bezpieczny. I my im to zapewnimy. Z cała pewnością pomożemy organizatorom tej manifestacji. Zorganizujemy ja w sposób taki, aby nie doszło do żadnych incydentów".

Mariusz Kamiński uważa, że do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom manifestacji potrzebna jest dobra współpraca z policją. - My mamy pomysły i wiemy jak to zrobić, żeby w przyszłym roku do takich incydentów nie doszło - mówił. Wiceprezes PiS przyznał, że nie wierzy w rozpowszechnianą przez część mediów wersję, jakoby za zamieszki w trakcie Marszu Niepodległości odpowiedzialni byli policyjni prowokatorzy.

- Policja musi działać w sposób zdecydowany, jeśli prawo jest łamane, natomiast nie może tego nadużywać - stwierdził Kamiński na antenie Polsat News. Jego zdaniem, w tym roku nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, choć wyjaśnienia wymaga udział dużej grupy funkcjonariuszy w kominiarkach i wyposażenie policjantów w pałki teleskopowe.

Jego zdaniem za zamieszki, do których doszło w Warszawie 11 listopada, winę ponoszą "osoby całkowicie nieodpowiedzialne, które przyłączyły się do tego marszu i prowokowały starcia z udziałem policji" oraz organizatorzy, którzy "nie potrafili tego zorganizować w sposób taki, aby do takich incydentów nie dochodziło".

Źródło: Polsat News

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
obserwator
reakcje tego środowiska były do przewidzenia..teraz próbują przejąć inicjatywę Marszu. Oskarżają organizatorów, że nikogo nie uprzedzili o zawiązaniu RN, a sami próbują upolitycznić największą manifestację narodową. jarek się boi jak widać i nie wie, że ruch społeczny ma o wiele większą siłę niż partia, bo utwardza poglądy, które nie są zależne od nienawiści do przeciwników politycznych (w tym przypadku PO). została zawiązana nieformalna koalicja reżimowych mediów oraz polityków i sympatyków piss. to pokazuje tylko, ile warte jest to rzewno-patriotyczne środowisko, które wraz ze śmiercią ich starzejącego się elektoratu umrze w czeluściach zapomnienia :) mam nadzieję że ludzie szybko przejrzą na oczy, że pis jest częścią układu okrągłostołowego i rozliczą odpowiednio tą żałosną formację sprzedawczyków i traktatu lesbijskiego
p
polo
Wydarzenia z ostatniej niedzieli uświadomiły jeszcze wątpiącym, gdzie przyszło im żyć i jak czeka ich przyszłość.
Michnikowszczyzna oparta na kłamstwie, wpajana w szkołach i mediach zaczyna kapitulować.
Wraca poczucie własnej godności i narodowej przynależności.
I to jest pocieszające.
p
polo
"Od kiedy oddziały policji występują na takich uroczystościach po cywilnemu i zamaskowani w kominiarkach na twarzy ?" - odpowiadam, że od dawna.
Każdy reżim postępuje w podobny sposób.
Umieszcza w tłumie demonstrujących swoich konfidentów, prowokatorów,
"życzliwych" donosiciel, tych co słuchają i nagrywają, etc.
Wiele zależy od tego, jaki cel wyznaczyli sobie sprawujący władzę Szmaciaki.
Jeżeli to ma być tylko zniechęcenie demonstrujących, to środki
perswazji będą lekkie.
Jeżeli calem ma być zastraszenie, to zostaną użyte armatki wodne, gaz,
pałki, broń, będą pobicia, aresztowania, sady i medialna nagonka.
To "rutynowe działania" każdego reżimu.
PS.
Proszę, nie stawiaj PiS-owi zarzutu, że nie reaguje zbyt ostro.
Sam wiesz gdzie żyjemy i co można zrobić gdy reżim kontroluje prawie każdą dziedzinę życia społecznego.
Żaden reżim nie trwa wiecznie, ten też padnie któregoś dnia.
Ale protestować i opisywać wydarzenia trzeba, po to miedzy innymi
nasze komentarze na forach.
m
matt
Czytuję także SYLWESTER, i też nie zawsze się z nim zgadzam. Lecz o tym nie piszę, bo np. moja ocena może być krzywdząca, choćby z tegoż względu, że intencja autora została źle zrozumiana. Nadto, forum nie służy do oceny wpisów forumowiczów, lecz do dyskusji i wymiany argumentów. Akurat dzisiaj tematem moich wpisów nie jest jakaś zabawa w policjanta w kominiarce czy bez - więc co ma robić policjant bez kominiarki lub co ma nie robić, kto rzucał petardami a kto nimi odrzucał - lecz jest nim taki aspekt czego nie robi PiS. A moim zdaniem, powinien robić! Tak prawdę mówiąc, wolę czytywać wpisy ~ polo. Chociażby z tegoż względu, że są rzeczowe i bez dozy egzaltacji, nie wspominając już o sporym zasobie wiedzy. Jednak z niektórą radykalnością formy się nie zgadzam! Tak samo, jak nie zgadzam się z radykalnością formy wpisów SYLWESTER.
L
Lion Oldowicz
Kamiński, Giertych i Kluzik niezla figura
G
Gość
Przeczytałem komentarz internauty "polo" i internautki "matt" . Gdy "zapłonęła" nagle Polska to nie czas na sprzeczki tylko na "gaszenie" tego "pożaru" . Internauta "polo" stara się we własnym zakresie "gasić ten pożar" a w przeciwieństwie Internautka "matt" czyni "wspominki i dolewanie oleju do ognia" !. Nie mogę zrozumieć rozpoczęcia "dyskusji" na temat pełnoprawnego i legalnego MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI (SIC?). Organizatorzy tego MARSZU wypełnili wszystkie wymogi PRAWNE i otrzymali ZGODĘ na przeprowadzenie tego MARSZU , gdyby byly jakieś uchybienia zgody na MARSZ by nie było . To jest ta pierwsza PRAWDA . Drugą PRAWDĄ jest PRAWO, jeżeli MARSZ jest pełnoprawny i LEGAL NY to Służby Porządkowe-policja- którzy są opłacani z budżetu Państwa -- zabezpieczają bezpieczeńst wo i porządek Uczestnikom tego MARSZU !. Jeżeli po rozpoczęciu MARSZU Grupa utajniona w komi niarkach na twarzach wtargnęła w szeregi MARSZU i zaczyna rzucać w policje racami, petardami i wszy stkim tym co ma pod ręką a policja zamiast wyłapywać uciekających Prowokatorów, odrazu atakuje i ROZDZIELA MARSZ na dwie części przy głośnym skandowaniu Uczestników MARSZU ; " PROWOKAC JA POLICYJNA!!!". A mając dowody w postaci filmów i zdjęć bez żadnej dyskusji powinna nastąpić... natychmiastowa DYMISJA Ministra Spraw Wewnętrznych i DOWÓDCE Policji a Prezydent RP, Prem ier RP przed TRYBUNAŁ STANU RP za naruszenie KONSTYTUCJI RP nie zapewnienia Bezpieczeństwa po dczas MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI !. To wszystko !, bez żadnej "dyskusji" oceniamy legalność i bezpie czeństwo MARSZU na podstawie relacji filmowo-zdjęciowej !. A dla strony reżimowej tylko jedno pyta nie ; Od kiedy oddziały policji występują na takich uroczystościach po cywilnemu i zamaskowani w ko miniarkach na twarzy ? . Przypominam iż MARSZ był LEGALNY i PEŁNOPRAWNY !. Dlaczego pozwala cie wciągać się w dyskusje i czynić konflikty w cierpiącym Narodzie ? . "PIS" nie odcina się od kul turalnego ugrupowania Młodzieży Wszechpolskiej i Grup Radykalnych gdyż po pierwsze, "PIS" uczestni czył w Uroczystościach w Krakowie a na zaistniałe PROWOKACJE nie miał żadnego wpływu !. Obecnie "PIS" zwołuje Konferencje Sejmową na temat PROWOKACJI podczas MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI . Win ni tej PROWOKACJI będą mieli przedstawione filmy i zdjęcia, dlatego reżim "PO" atakuje bezpodstawnie patriotyczne ugrupowanie "PIS" . Myśleć POLACY ! MYŚLEĆ !. Szczęść Boże umęczonemu Narodowi !.
m
matt
Ale czy rozpętano nagonkę na PiS od czasu niedzielnych wydarzeń... Czy raczej od czasu wygranych przez PiS wyborów prezydenckich w 2005 roku. Ponadto, jeśli wytwórnie propagandy kierują rozumem swoich poddanych – a po to one istnieją - wtedy zawsze jest tak, jak akurat jest. Więc 2 mln na exodusie, 2 mln na kuroniówce, ileś tam milionów na śmieciowych niewolniczych umowach, a ileś jeszcze setek tysięcy bez żadnych perspektyw w szarej strefie, i też jako niewolnicy.

Przy takim braku perspektyw spora część społeczeństwa wszczepia sobie samemu jedno pasmo kompleksów za drugim. Szybko uznając, że są niczym takim wielkim, bo ich protoplaści z małych miast nie dali im książęcej błękitnej krwi. Zaraz za tym akceptują nad sobą choćby pełną przewagę jakiś wieczorowych licencjantów, często samemu będąc takim dziennym habilitowanym doktorantem.

Stąd i te krzyżyki stawiane są nie na jakimś rzeczowym programie, czyli mającym realne i wyraźne perspektywy, lecz mazane są na propagandowe obietnice mamusi i tatusia od wirtualnej miłości. Albo są też wcale niestawiane, gdyż w czasie wyborów wolało się oglądać „M jak Miłość” lub odkurzać kąty domostwa. Często również nadrabiać i zaległe senanse seksualne, bo akurat przywiozło się do domu skromną kasę ze zmywaka, albo 13-stkę od szczodrego Tuska zarazem hojnego nieswoim. Następnie dziwują się, że tego zarobionego jest coraz mniej i starcza na niewiele, że po tej miłości mamusi i tatusia mają do spłaty miliardy, zamiast stosownego spadku i trwałych perspektyw.

No, a w jakim celu zostały otwarte granice... Przecież cały cykl kształcenia kosztuje prawdzie krocie. Zarówno kosztuje każde państwo, każdych rodziców, często i samych uczących się. Więc po co np. takie UK ma kształcić samemu, kiedy wystarczy zatrudnić wykształconego z innego kraju. Jednocześnie dając mu takie złudne marzenie, że pracując na zmywaku zostanie się duplikatem Mark Elliot Zuckerberg. No oczywiście, nikt już przy tym nie wspomina o tym, że ten rzeczony dostał najpierw miliony zanim ruszył z biznesmem. Czy jakiś obywatel z UK, Niemiec, USA, zarabia w Polsce tylko polskie minimum... No, o to właśnie mnie chodzi.

Otóż, PiS zamiast wskazywać drogę - tj. młodym i też często zagubionym, bo przecież nie wszyscy mają w domu hojnych mamusię i tatusia - to zabawia się w teatrzyk i żonglerkę z mediami. Jeszcze nikt z PiS nie przygotował żadnego arkusza w Excel, wskazując młodym; jak było np. w 2007 roku, jak jest dzisiaj, i jak będą mieli jutro za te 25 czy 50 lat. Nikt im też nie wskazuje, jak należy robić prawdziwy biznes, gdzie leżą setki milionów odłogiem na ten biznes. Nikt z nich nie przebywa w środowiskach właśnie tych przysuwających na zmywakach. Nikt nie jest w regionach spauperyzowanego społeczeństwa, np. na tzw. terenach postpegeerowskich, itp. itp.!

Wniosek; jak terenowi kacykowie PiSu nie potrafią trafić do takich rzesz, to KC PiS powinien napisać im stosowny program i plan. Po czym pilnować jego efektywnego zrealizowania. Jak dalej jakiś nie potrafi, wówczas należy pogonić z partii i włączyć na jego miejsce innego zdolniejszego i operatywniejszego.

Czyż taki przedwojenny majster, a nawet i ten dzisiejszy, celebrował się ze swoim adeptem nauki rzemiosła... Nie, a skądże! Nie chciał owy pyr obierać i stosownie dbać o potrzeby majstrowej, wtedy musiał szybko zapomnieć o byciu zostania pożądnym czeladnikiem czy następcą majstra, tudzież zięciem! Ot, stara i dobra sprawdzona zasada. Mniej PiSe gadać w tej W-wie, a więcej czynić w terenie! Nie tylko tym nadburzańskim, bo tam nie trzeba już nic wszczepiać. Gdyż sami znają od wieków co dobre i właściwe!

www.wgospodarce.pl/artykuly/1139-prof-kazimierz-dadak-najwyzsze-instytucje-panstwowe-podaja-jedne-dane-rodakom-a-drugie-organowi-komisji-europejskiej
f
fritz
Czyzby PiS ruszal na wojna z ta czescia narodu, do ktorej nie moze samemu dotrzec?
to jest te 50% wyborcow, ktorzy nie biora udzialu w wyborach.

Jak widac Kaminski chcialby, zeby dalej w domu zostali
j
jureq
mam wrażenie uczestnictwa w jakimś cyrku makabriady narodowej. Patriotycznie umęczą ludzi tymi paranoiami i jak przypadkiem jakiś obywatel nie wytrzyma i pokaże dobitnie tym męczennikom co robią to będzie znów krzyk: o a nie mówiliśmy, chcecie nas powybijać i stało się ostrzegaliśmy i wiedzieliśmy i przepowiadaliśmy, tylko, że to już ich odwiecznych jazgotów i paranoi nikt nie jest w stanie wytrzymać bo patriotycznie zaczynają już ssać krew z żywych
p
polo
jaką rozpętano po niedzielnych wydarzeniach.
To nie był marsz PiS, ale marsz różnych organizacji, klubów, stowarzyszeń niezależnych i zwykłych Polaków, ale reżimowe przekaziory "wiedzą swoje".
M. Kamiński nie odżegnuje się wyraźnie od MW czy ONR, twierdzi nawet,
że "w przyszłym roku PiS będzie chciał pomóc w organizacji Marszu".
Jednak twierdzenie, że "nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji" jest zastanawiające.
Zdumiewa mnie wiara M. Kamińskiego w niewinność Policji Tuska - (może nie chce zadzierać z policjantami i zaostrzać sytuacji?).
Co do zmywaków w UK, to exodus młodych (i nie tylko) Polaków można zatrzymać budując silne państwo z silną gospodarka i silnym pieniądzem.
Jednak na to się nie zanosi przez najbliższe 150 lat spłaty narastającego
zadłużenia i perspektyw gospodarczego bankructwa.
m
matt
Otóż, ja bym wytrwale poelmizowała. Gdyż ową prymitywną propagandą Polacy nie tylko że dali się jak za Bieruta stłamsić i grzmocić, to na dodatek jeszcze oskubać na setki miliardów. Z. Gilowska z PiSu Kaczyńskiego zostawiła bilans SP na małym plusie. Notabene, jej zarządzanie to jeden z niewielu pozytywnych okresów w gospodarce. Między innymi, ta osoba przekazała długi na poziomie 568 mld, a obecne są już na poziomie 1125 mld. Więc wzrost długów za PO jest w kwocie 557 mld, czyli bezmała większy o 100% od tych zastanych.

No i dobrze! Każdy głupi mądrzeje wówczas, kiedy ma pusto w sakwie, albo kiedy jest chory i nie ma na leki. Gdyż inaczej stale sobie myśli, że jest bogaty, bo lichwiarze dali mu pożyczkę na 15% odsetki. Natomiast już fakt, że drugą pożyczkę spłaca tą pierwszą nie bierze wcale pod uwagę. Stąd, mają dokładnie jak z Amber Plichta - mieli złoto teraz nie mają na tombak.

Długi gierkowe spłacali ćwierćwiecze, a te peowskie będą spłacać przez następne 100 lat! Jakby nie patrzeć, to jednak za PRLu była chociaż praca i jakaś tam kasa w portfelach. Lecz cóż z tego, kiedy w ofercie na półkach PSSu był tylko ocet i coś tam jeszcze. Jednak już wkrótce, czyli po tym pełnym przyćmieniu blasku PO, będą mieli przed oczyma dalej pełne i kolorowe półki, ale towary będą tylko za takie ceny niczym na 5th Avenue NY. Wiadomo, nie ma stosownego popytu, więc ceny podaży rodzą się z sufitu!

PS. Ot, a jakże! Niezmiernie szybko wyprodukowali podrzutkę PiSwi w postaci ONR i Młodzież Wszechpolska z lisowo-michnikowej Spółki. No i PiS oczywiście, tak jak zwykle i jakże - musi zawsze uczestniczyć w każdym wyreżyserowanym widowisku. Ale to dzisiejsze naiwne uczestnictwo PiSu w odżegnywaniu się od tychże grup, spełznie znowuż na niczym. Gdyż do Sejmu wszedł już RP, więc prędzej czy później wejdzie ONR i Młodzież Wszechpolska. Wtedy to PiS zostanie w osamotnieniu, bo ONR i Młodzież Wszechpolska innym nie będą przeszkadzać. Tak jak Żirinowski nie przeszkadza w Moskwie.

Otóż, nadszedł chyba czas ku temu, ażeby zacząć zwalczać szkolną naiwność KC PiS. Bo dość często z obecnym KC PiS jest tak samo, jak z taką naiwną mamusią, która naiwnie chowa niesubordynowanego chłopaka. Dlaczego znowuż masz podarte jeans... Mamo, to nie z mojej winy bo bili kolegę kolegi i musiałem mu pomóc. No ładnie postąpiłeś, ale idź umyj ząbki i marsz do łóżka! Ale chłopak po wyspaniu doszedł do spóźnionego wniosku, że wcale nie trzeba było pomagać koledze kolegi, bo ten przez takie pomoce został dyplomatą. Natomiast on sam, będąc po tej samej uczelni, wylądował na zmywaku w UK. Owy kolega kolegi nie ma dla niego czasu!
j
jureq
oni chyba nie zauważyli, że żyją pieśniami sprzed 100 lat. Czas się przestawić, bo sami są skansenem spleśniałych pretensji i lęków, które dziś swoją pleśnią podtruwają wszystko dookoła, ale niektórym się dobrze z tego żyje. Tylko u nas paranoicy i podżegacze mogą starać się o miano bohaterów narodowych.
c
cezar
Oglądam zdjęcia zamaskowanych policjantów w cywilu rozbijających Marsz Niepodległości i robi mi się jakoś głupio. To już nie można we własnym kraju, w legalnym pochodzie, cieszyć na swój sposób odzyskania przez Polskę niepodległości? Trzeba być narażonym na głupie ataki idiotów, którzy na rozkaz innych durniów, przerażonych możliwością utraty panowania, bo nie władzy, każą rozbijać manifestacje niepodległościowe. Cierpią na tym dzieci – widziałem w necie 10-cio letniego chłopca pobitego przez policjantów w cywilu – obrzydliwość.
Tak, przy okazji, niemiłościwie nam panująca PO funduje marsz z prezydentem, który liczony jest na 4 tyś ludzi, łącznie z kompania honorową, grupami rekonstrukcyjnym i wszystkimi „domownikami” Wielkiego Gajowego . Kpina! Widać jakim zaufaniem cieszy się „nasz” prezydent. O „naszym” premierze nie wspomnę, bo nie ma o kim.
A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu PiS dystansuje się od narodowców. Kamiński: Nie wierzę w prowokację policji na Marszu Niepodległości
p
polo
kojarzone z PiS.
Problem w tym, że czołowi "politycy" mafii PO oraz reżimowe przekaziory, już
przykleiły PiS łatkę ulicznych "wichrzycieli, prowokatorów i awanturników".
O to przecież reżimowi chodziło, stąd liczne uzbrojone ZOPO, armatki na
wodę i gaz, prowokacje funkcjonariuszy po cywilnemu.
Dodaj ogłoszenie