Piotrkowice k. Tuchowa. Dramatyczne poszukiwania 17-latki....

  Piotrkowice k. Tuchowa. Dramatyczne poszukiwania 17-latki. Mogła się wykrwawić w lesie

  Paweł Chwał

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Piotrkowice k. Tuchowa. Dramatyczne poszukiwania 17-latki. Mogła się wykrwawić w lesie
  Kilkudziesięciu strażaków i policjantów przeczesywało lasy w rejonie Łękawki i Piotrkowic w poszukiwaniu 17-letniej mieszkanki Poręby Radlnej. Istniały obawy, że mogła targnąć się na własne życie.
  Piotrkowice k. Tuchowa. Dramatyczne poszukiwania 17-latki. Mogła się wykrwawić w lesie
  Dziewczyna wyszła z domu ok. godziny 18. Po godzinie wysyłała na telefon komórkowy znajomego zdjęcie, na którym miała poprzecinane, zakrwawione nogi.

  - W tle było widać że znajduje się gdzieś w lesie. To był główny trop poszukiwań - relacjonuje Wiesław Dzięgielowski, dyżurny operacyjny powiatu w tarnowskiej PSP.

  Pomimo zapadającego zmroku ratownicy, uzbrojeni w latarki, radiotelefony oraz quady i kamerę, rozpoczęli przeczesywanie terenów zwłaszcza leśnych w okolicach Piotrkowic, Łękawki i Poręby Radlnej a później również Dąbrówki Tuchowskiej.
  W działaniach uczestniczyło ok. 60 strażaków, z Tarnowa oraz z okolicznych jednostek OSP, a także policjanci z psem tropiącym. Ci ostatni, tym samym czasie prowadzili również zakrojone na szeroką skalę swoje działania operacyjne, których celem było m.in. ustalenie miejsca, z którego dziewczyna po raz ostatni kontaktowała się przez telefon.

  O godz. 21.17 na ślad 17-latki w rejonie Słonej Góry w Piotrkowicach natrafili strażacy, którzy przemieszczali się po lesie quadem wyposażeni w kamerę termowizyjną. Opiekę nad ranną przejęła rodzina i ratownicy pogotowia.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo