2/12 Zamknij

Zbyt szybki marsz opozycji ku postępowiMożna by rzec, że na tle pisowskiego walca cała natura opozycji, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej, była jedną

polska press

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

NAJWIĘKSZE WPADKI

Zbyt szybki marsz opozycji ku postępowi
Można by rzec, że na tle pisowskiego walca cała natura opozycji, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej, była jedną wielką wpadką (dobra pointa to absencja opozycyjnych posłów podczas kluczowego głosowania w sprawie sądów). Ale szczególnie należy wyróżnić strategię progresywnych środowisk i mediów, które zwłaszcza w wyborach europejskich postawiły na przedwczesne grzebanie Kościoła, nadzieje związane z filmem braci Sekielskich itp. Tak mocno postawiły, że politycy PO nie umieli się od tego zdystansować i osiągnęli jedno - mobilizację tradycjonalistów. Niektóre kręgi (LGBT) dociągnęły z tą strategią, lub raczej odruchami, aż do kampanii parlamentarnej. Grzebiąc nadzieję na szybkie spełnienie własnych postulatów. A pomijając już doraźne rachuby wyborcze: prawda, Kościół przeżywa dziś w Polsce poważny kryzys. Ale niemądre, agresywne, nie szanujące uczuć wierzących reakcje na to ludzi od chrześcijaństwa odległych tylko utrudniają rozmowę o tym.


Zlekceważenie nauczycieli przez rządzących
Do zwykłego bałaganu w szkołach związanego z reformą edukacji, rząd dodał opór wobec żądań płacowych nauczycieli. Upokarzając ich widowiskowo przed wyborami. Ich głosy wyborcze okazały się PiS-owi niepotrzebne. W efekcie po wakacjach szkoła sypie się nadal. Wielu nauczycieli porzuciło zawód, nie ma zajęć pozalekcyjnych. Mamy coraz gorszą edukację, a rządząca prawica strzeliła sobie w stopę. Zmieniła nauczycielskie masy z niechętnie wyczekujących we wrogów. Jak znalazł przed następną kampanią. Szkoła mogła być miejscem kształtowania postaw patriotycznych i propaństwowych w odrobinę konserwatywnym duchu. A tak stanie się polem bitwy szykującym prawicy klęskę. Po to aby można było przekupić doraźnie innych wyborców i pozwolić premierowi popisać się językiem z arsenału Balcerowicza. Najgorsze, że złych konsekwencji tego pozornego sukcesu w obozie rządzącym nikt właściwie nie rozumie.
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy