Piotr Lisek i Sofiia Ennaoui wygrywali w mityngach w Cottbus i Reims

Jakub Lisowski
Piotr Lisek z OSOT Szczecin
Piotr Lisek z OSOT Szczecin Szymon Starnawski/Polska Press
Tyczkarz OSOT Szczecin w Berlinie pokonał dwóch mistrzów olimpijskich, a w Cottbus zaliczył mały rewanż na mistrzu świata z Londynu.

Konkurs tyczkarzy w Cottbus zgromadził na starcie świetnych specjalistów. Przede wszystkich rywalizowali Lisek (OSOT Szczecin) z Samem Kendricksem (USA), który w 2017 r. tylko wygrywał, a więc i został mistrzem świata w Londynie. Na mityngu to jednak Lisek był lepiej dysponowany. Skoczył 5,83, a później trzy razy spalił próby na wysokości 5,88.

Lisek i Kendricks będą gwiazdami Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce, który już 11 lutego w Netto Arenie.

Świetny finisz zapewnił Sofii Ennaoui (MKL Szczecin) trium w biegu na 800 m podczas zawodów w Reims. Kilka dni wcześniej Ennaoui walczyła na dystansie 3000 m i zajęła miejsce w środku stawki. To jej pierwsze starty zimą, więc jeszcze szuka swojej optymalnej dyspozycji.

Magazyn Sportowy GS24: Rozmowa z Maciejem Stolarczykiem, dyrektorem sportowym Pogoni Szczecin