"Piłsudski": Film w kinach od 13.09 [ZWIASTUN] [PREMIERA] Kto zagrał? [OBSADA]

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
"Piłsudski" ZWIASTUN. Można już obejrzeć pierwszy zwiastun filmu o marszałku Józefie Piłsudskim. Kiedy film wejdzie do kin? Kto wystąpi w filmie "Piłsudski"?

PIŁSUDSKI ZWIASTUN

Wielki krokami zbliża się premiera filmu "Piłsudski". Reklamowany jest on jako historia marszałka, jakiego nie znamy. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni. Film zostanie zaprezentowany w Konkursie Głównym na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz zagości w kinach? Do premiery zostało już bardzo niewiele czasu. O czym jest film "Piłsudski"?

"Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano."

CZYTAJ TAKŻE: Polska niepodległość. Mogliśmy jej nie odzyskać, mogliśmy ją wcześniej stracić

Borys Szyc: W filmie poznajemy Piłsudskiego, kiedy w szpitalu psychiatrycznym udaje szaleńca, aby uniknąć więzienia. Jest na skraju życia i śmierci, głoduje. Tak długo udawał wariata, że prawie się nim stał. W ucieczce pomagają mu przyjaciele. Mimo przeciwieństw losu, własnych ograniczeń jest zdeterminowany, by osiągnąć swój jedyny i najważniejszy cel: przywrócić Polskę na mapę Europy. Był to niezwykle silny, charyzmatyczny człowiek, niepozbawiony jednak ludzkich słabości i wad.

ØRGANEK & O.S.T.R. - „To nie miało prawa się stać!” (z filmu „Piłsudski”)

PIŁSUDSKI OBSADA

 • Borys Szyc - Józef Piłsudski
 • Magdalena Boczarska - Maria Piłsudska
 • Jan Marczewski - Walery Sławek
 • Maria Dębska - Aleksandra Szczerbińska
 • Józef Pawłowski - Aleksander Sulkiewicz
 • Tomasz Schuchardt - Aleksander Prystor
 • Kamil Szeptycki - Kazimierz Sosnowski
 • Eliza Rycembel - Wanda Juszkiewiczówna
 • Marcin Hycnar - Witold Jodko-Narkiewicz
 • Reżyseria: Michał Rosa
 • Scenariusz: Michał Rosa
 • Zdjęcia: Piotr Śliskowski
 • Muzyka: Stefan Wesołowski
 • Montaż: Rafał Listopad
 • Dźwięk: Piotr Domaradzki, Marcin Jachyra
 • Scenografia: Ryszard Melliwa, Łukasz Trzciński
 • Dekoracja wnętrz: Katarzyna Dobrowolska
 • Kostiumy: Magdalena Biedrzycka
 • Charakteryzacja: Dariusz Krysiak
 • Kierownictwo produkcji: Jacek Dąbrowski-Udziela
 • Konsultacja historyczna filmu i materiałów prasowych: Prof. dr hab. Grzegorz Nowik, Michał Janik
 • Producenci: Filip Bajon, Dariusz Sidor
 • Produkcja: Studio Filmowe „Kadr”
 • Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
 • Dystrybucja: NEXT FILM

Borys Szyc otworzył wystawę "Piłsudski" podczas festiwalu Ki...

- Kiedy przeczytałem scenariusz filmu „Piłsudski”, najbardziej zaskoczył mnie temperament naszych bohaterów. Byli ludźmi obdarzonymi wielką fantazją, pasją życia. Byli wręcz szaleńczo odważni i pełni energii. Nie kalkulowali, często stawiali wszystko na jedną kartę. Nie bali się podejmować decyzji. W imię sprawy gotowi zaryzykować życie. Tacy są właśnie bohaterowie filmu „Piłsudski” - mówi Józef Pawłowski, który w filmie gra Aleksandra Sulkiewicza, bliskiego przyjaciela Piłsudskiego.

Piłsudski plakat

PIŁSUDSKI PREMIERA

Film "Piłsudski" jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Kiedy będzie można zobaczyć ten film? Kiedy historia o Józefie Piłsudskim wejdzie do polskich kin? Premierę zaplanowano na 13 września 2019 roku.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
19 sierpnia, 10:56, Pigwa:

Jeśli film będzie w połowie tak dobry jak zwiastun to będzie bardzo dobrze. Dla Szyca wyzwanie ale to młody chłopaczyna i może nas bardzo zaskoczyć. Co do klipu promującego, nie jest to totalnie mój klimat, chociaż obiektywnie sądząc- jest dynamiczny, nowoczesny. Pewnie może się podobać ;)

Jest dobry nawet nie w połowie tak jak zwiastun, serio. A Szyc faktycznie zaskakuje.

M
Milenka
22 września, 15:41, Tamara:

Ja już miałam okazję zobaczyć i film naprawdę warty jest obejrzenia, choćby dla roli Borys Szyca. Aktor wykonał w filmie ogromną pracę i niesamowicie zmienił się fizycznie. Gratulację na Magdaleny Boczarskiej, która wczoraj wygrała nagrodę w Gdyni za rolę Marii Piłsudzkiej.

Wygrała? Super!

T
Tamara

Ja już miałam okazję zobaczyć i film naprawdę warty jest obejrzenia, choćby dla roli Borys Szyca. Aktor wykonał w filmie ogromną pracę i niesamowicie zmienił się fizycznie. Gratulację na Magdaleny Boczarskiej, która wczoraj wygrała nagrodę w Gdyni za rolę Marii Piłsudzkiej.

G
Gość

Film na stronie: http://pilsudski-2019.eeu.pl/

F
Franek

No myślę,że na tę premiere czeka dużo osób

M
Marlena

nie jestem może fanką filmów historycznych polskiej produkcji, ale to może być ciekawe. no zobaczymy jak wyszło to kino awanturnicze!

M
Marian

No ciekawe co z tego wyjdzie. Szyca nie poznałam. Świetna charakteryzacja. No i świetny aktor. Zdecydowanie wolę go w takich rolach niż w komediach romantycznych..

M
Magnolia

Po dotychczasowych dokonaniach Michała Rosy możemy stwierdzić, że na kinie historycznym już się trochę zna. Z filmem z Piłsudskim w roli głównej może być trochę ciężej, szczególnie w obecnych pełnych skrajności i nienawiści czasach. Wyczekuję filmu, bo jedyna moja znajomość postaci Piłsudskiego ogranicza się do lekcji historii w szkole, która była już dawno temu...

M
Maksym

M. Rosa robił już serial historyczny ( Czas Honoru ) i bardzo dużo ludzi przekonało się do jego kina. Mam nadzieję, że to jego reżyserskie dziecko będzie bardziej charyzmatyczne, ale skoro zapowiada , że tak będzie można mieć nadzieję. Duży plus za Boczarską w roli Piłsudskiej.

P
Pigwa

Jeśli film będzie w połowie tak dobry jak zwiastun to będzie bardzo dobrze. Dla Szyca wyzwanie ale to młody chłopaczyna i może nas bardzo zaskoczyć. Co do klipu promującego, nie jest to totalnie mój klimat, chociaż obiektywnie sądząc- jest dynamiczny, nowoczesny. Pewnie może się podobać ;)

Dodaj ogłoszenie