Piłkarze ręczni Azotów Puławy zagrają o brązowy medal

know
Jakub Hereta
Niestety, szczypiorniści Azotów Puławy po raz trzeci przegrali z Orlen Wisłą Płock i odpadli z dalszej rywalizacji o mistrzostwo Polski. Podopiecznych trenera Ryszarda Skutnika czeka teraz walka o brązowy medal (prawdopodobnie z MMTS Kwidzyn, który w półfinale przegrywa 0-2 z Vive Tauronem Kielce).

W sobotę, po dwóch meczach w Płocku, rywalizacja Azotów z Orlen Wisłą przeniosła się do puławskiej hali MOSiR. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich potyczek, tym razem zespoły nie zagrały już tak ofensywnie i zawodnicy rzucili znacznie mniej bramek.

Ale to, co było podobne do spotkań w Płocku, to przebieg meczu. Po raz trzeci Azoty wygrały pierwszą połowę (12:10), i po raz trzeci nie poradziły sobie z grą rywala w drugiej części. Goście rozpoczęli drugie 30 minut od bramek Dmitrija Zhitnikova i dwóch Ivana Nikcevicia.

W 33. minucie nie tylko nic nie zostało z przewagi, na którą puławianie tak ciężko pracowali przez 30 minut, ale to płocczanie byli o jedno trafienie lepsi (13:12).

Gospodarzom udało się jeszcze doprowadzić do wyrównania – w 37. min 14:14, ale ani razu już nie wyszli na prowadzenie. Natomiast Orlen Wisła szybko odskoczyła na przewagę czterech trafień – 18:14 w 45. minucie.

To jednak nie załamało puławian, którzy ambitnie walczyli o odrobienie strat i wygraną, która przedłużyłaby serię o kolejne spotkanie. I byli tego naprawdę bliscy, gdy po celnych rzutach Pawła Grzelaka, Patryka Kuchczyńskiego i Michała Kubisztala zbliżyli się na jedną bramkę – 21:22.

Chwilę później arbitrzy odgwizdali rzut karny dla Azotów, a przed szansą wyrównania stanął Kuchczyński. Ten pojedynek wygrał jednak bramkarz Orlen Wisły Rodrigo Corrales, a zdobyta za moment bramka przez Tiago Roche praktycznie przesądziła o porażce puławian.

Piłkarze ręczni Azotów mają teraz kilka dni na zregenerowanie sił i przygotowanie się do meczów o brązowy medal.

Rywalizacja o trzecie miejsce w PGNiG Superlidze rozpocznie się w weekend 7-8 maja.

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 22:25 (12:10)