Piłkarze PGE Stali Mielec przegrali drugi sparing na zgrupowaniu w Turcji

OPRAC.:
Konrad Karaś
Biało-niebiescy przegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną
Biało-niebiescy przegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną Anna Jajkiewicz/Archiwum
Drużyna Adama Majewskiego tym razem musiała uznać wyższość 6. zespołu serbskiej ekstraklasy - FK Novi Pazar. Mecz kontrolny zakończył się wynikiem 0:1.

Pomimo przewagi biało-niebieskich w pierwszych 45 minutach, ekipie z Solskiego nie udało się zdobyć bramki. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niestety w drugiej części spotkania to zawodnicy serbskiego klubu mogli cieszyć ze zdobytego gola. Jak się później okazało - jedynego w tym spotkaniu. W 56. minucie Bartosz Mrozek faulował piłkarza drużyny przeciwnej. Arbiter zdecydował się podyktować rzut karny, który wykorzystał Nenad Gavrić.

Było to ostatnie spotkanie Stalowców podczas obozu przygotowawczego w tureckiej Antalyi. Już 27 stycznia rozegrają oni pierwszy mecz rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Rywalem biało-niebieskich będzie aktualny mistrz Polski - Lech Poznań.

Nie wiadomo jeszcze, czy gotowy na to spotkanie będzie prawy wahadłowy mieleckiej drużyny Maciej Wolski, który podczas pierwszego sparingu z FC Kisvardą doznał urazu stawu ramiennego. - Czekamy na szczegółową diagnozę lekarską, po której będziemy mogli określić ewentualną przerwę w treningach - zakomunikował klub z Mielca.

Pewne natomiast jest, że w meczu z Kolejorzem nie zobaczymy Mikołaja Lebedyńskiego (kontuzja kolana, ok. miesiąc przerwy) i Fabiana Hiszpańskiego (pauza za żółte kartki). Z kolei Dominykas Barauskas, który we wrześniu ub. roku nabawił się poważnej kontuzji kolana, nie wybiegnie już w tym sezonie na boisko.

Bardzo prawdopodobne, że w najbliższych dniach z klubem pożegna się Said Hamulić. Bramkostrzelny snajper Stali w rundzie jesiennej odrzucił oferty Celticu Glasgow i Spezii Calcio, ale bliski jest przenosin do francuskiej FC Tuluzy, 12. drużyny Ligue 1.

Stacjonarna i internetowa sprzedaż biletów na mecz z Lechem Poznań ruszy 23 stycznia.

PGE Stal Mielec - FK Novi Pazar 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Nikcević 56

PGE Stal: Mrozek - Leandro (61 Getinger), Kasperkiewicz, Matras, Kruk, Hiszpański (69 Guca), Żyra, Domański, Ciepiela (81 Wyparło), Gerbowski (84 Bik), Mak (61 Ratajczyk). Trener Adam Majewski.

FK: Kljajić - Pesukić, Rubezić, Nikcević, Duricković, Gavrić, Joksimović, Momčilović (46 Kiković), Jović, Mijić, Majdevac (46 Stanojlović). Trener Aleksandar Stanković.