Dariusz Kuczmera
Pozyskany zimą przez Widzew Andrejs Ciganiks zagrał od pierwszej minuty w meczu reprezentacji Łotwy z Turcją w eliminacjach mistrzostw Europy Euro 2024.

Widzewiak, grający z numerem 14, mógł strzelić gola dla reprezentacji Łotwy. Przy stanie 0:0 bramkarz Turcji odbił piłkę nogą po strzale Andrejsa Ciganiksa.

Był też bardzo blisko strzelca gola Eduardsa Emsisa w 51 minucie. Widzewiak wykonał sprint przez połowę boiska i na pewno wykończyłby akcję swego zespołu, ale gola strzelił lepiej ustawiony kolega z reprezentacji.
Andrejs Ciganiks zagrał do 76 minuty, kiedy to został zastąpiony przez Eduardsa Dskevicsa

To był bardzo dramatyczny mecz, a ostatnie gole padły w przedłużonym czasie gry. Łotwa - Turcja 2:3 (0:1)
Bramki: Eduards Emsis 51, Kristers Tobers 90+4 - Abdulkerim Bardakci 22, Cengiz Under 62, Irfan Kahveci 90+6