Pieniądze i eksperci czekają. Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Materiał informacyjny
W środę 8 stycznia na PGE Narodowym w Warszawie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji już po raz siódmy zorganizowała Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2020. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich instytucji, organizacji i firm chcących realizować projekty edukacyjne. To ostatni nabór w tej perspektywie finansowej.

- Spotykamy się już po raz siódmy, żeby jeszcze lepiej informować wszystkich beneficjentów i tych, którzy chcą skorzystać ze środków unijnych na projekty edukacyjne. Chcemy ich lepiej przygotować, żeby mogli pozyskiwać pieniądze - mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. - Rozmawiamy o tym, co udało się zrobić, a instytucje dzielą się swoim doświadczeniem z osobami, które chciałyby w końcowej fazie tej edycji zafunkcjonować i lepiej przygotować się do tego nowego programu - dodaje.

 

W jednym miejscu i czasie spotykają się osoby, które mają doświadczenie i mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami z nowicjuszami. - Uważamy, że te nowo przybyłe osoby lepiej inspiruje nie to, jak my opowiadamy o programie, tylko jak opowiadają o nim i pokazują konkretne wyniki ich koledzy ze środowisk lokalnych, gmin, powiatów czy województw - mówi ekspert.

CZYTAJ TEŻ | Ogólnopolski dzień informacyjny dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć współpracę w ramach unijnych programów edukacyjnych

Podczas dnia informacyjnego zaprezentowano wszystkie inicjatywy i programy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Uczestnicy wydarzenia mogli spotkać się z ekspertami Narodowej Agencji Programu Erasmus+, poznać projekty realizowane przez beneficjentów, czy wymienić się doświadczeniami.

- Robimy wszystko, żeby włączać do programu jak najwięcej instytucji z tych regionów Polski, które do tej pory w nim nie uczestniczyły, lub uczestniczyły w niewielkim stopniu. Województwa takie jak lubuskie, czy lubelskie najsłabiej wypadały w statystykach, ale w ostatnim czasie udało się spowodować, że uczestnictwo instytucji z tych województw w naszych programach wzrosło o kilkadziesiąt procent - wylicza dyrektor generalny FRSE.

Beneficjenci programu Erasmus+ chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Tłumaczyli dlaczego warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

– Chcieliśmy poszerzyć naszą ofertę, żeby była dostępna dla różnych grup. Przede wszystkim do tych dotąd niefaworyzowanych. Nie chcemy, żeby nasze muzeum było tylko elitarne, dla wybranych osób, ale żeby każdy mógł do niego przyjść - tłumaczy Katarzyna Zak-Caplot, kierownik biblioteki Muzeum Warszawy, koordynator projektu Warszawa dla średnio zaawansowanych. - Wydaje mi się, że Program Erasmus daje taką możliwość przez to, że możemy wyjeżdżać za granice, poznawać dobre praktyki w innych krajach, w innych muzeach czy bibliotekach. To jest dla nas duża szansa - dodaje.

Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym, FRSE zachęca do kontaktu z Regionalnymi Punktami Informacyjnymi (RPI). Spis wszystkich punktów dostępny jest na stronie www.frse.org.pl. - To ostatni nabór w tym programie na projekty edukacyjne, które zmieniają życie państwa instytucji, środowiska, czy społeczności lokalnej. Pieniądze i eksperci czekają - zachęca Konrad Romaniuk z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Wideo

Dodaj ogłoszenie