Piękny ślub prezydenta Starachowic Marka Materka z Magdaleną Chojnacką. Uroczystość w klasztorze w Wąchocku zachwyciła (ZDJĘCIA)

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska

Wideo

W piątek, 10 września, w klasztorze cysterskim w Wąchocku odbył się ślub prezydenta Starachowic Marka Materka z Magdaleną Chojnacką. Uroczystość zachwycała.

Ślubu udzielili ojciec Zachariasz- Artur Mikrut, proboszcz parafii świętego Floriana i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wąchocku, ksiądz Marek Bartosiński, obecnie proboszcz parafii w Radoszycach, były proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach, w której mieszkał Pan Młody i ksiądz Damian Spiżewski, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego EMAUS w Turnie koło Białobrzegów, przez lata związany z parafią Panny Młodej.

Świeżo poślubiona żona prezydenta Starachowic - Magdalena wyglądała przepięknie. Zarówno suknia, jak i delikatny makijaż i włosy ułożone w fale prezentowały się niezwykle subtelnie i romantycznie. Sama uroczystość również była bardzo romantyczna i wzruszająca. - Zachwycam się miłością - rozpoczął ksiądz podczas kazania. W imieniu młodych przywitał zaproszonych gości i dodał: - Baliśmy się, że nie dojedziemy, tyle samochodów jechało w tę stronę.

Słowa skierowane do Młodych były piękne. - Przeżywacie niezwykłą godzinę swego życia. Stoicie wobec siebie, Boga i swoich bliskich. Przyjmujecie od Boga dar drugiego człowieka. Nie ma nic piękniejszego.

Po ślubie Młoda Para została obrzucona ryżem na szczęście oraz płatkami kwiatów, a goście złożyli życzenia i przekazali prezenty.

Wesele odbywa się w lokalu blisko Świętego Krzyża, zaproszono na nie 180 gości. Wśród nich będą dwie chrześnice i chrześniak prezydenta Marka Materka.

Zobaczcie piękne zdjęcia z uroczystości.

Marek Materek - prezydent Starachowic, wybrany w 2014 roku jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce. Wybory wygrał ponownie w 2018 roku uzyskując poparcie przeszło 84,4% głosujących. Był to drugi najlepszy wynik w Polsce spośród miast prezydenckich. Bezpartyjny. Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka wygrał także wybory do Rady Miejskiej w Starachowicach i Rady Powiatu Starachowickiego. W 2019 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów miast w Kraju w rankingu Newsweek’a. W 2021 roku zajął trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych prezydentów polskich miast w mediach społecznościowych, który przygotował Portal Samorządowy. Został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Materiał oryginalny: Piękny ślub prezydenta Starachowic Marka Materka z Magdaleną Chojnacką. Uroczystość w klasztorze w Wąchocku zachwyciła (ZDJĘCIA) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie