• Koniec spotkania. Wynik mówi wszystko - to były dwa światy!

• Jeszcze Alves w miejsce Vidy.

• Milewskiego zastąpił Klupś.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Tuszyński z bliska na 4:0.

• Błaszczykowski za krótko z wolnego. Futbolówka została wybita.

• Brożek na spalonym. Nawet gdyby nie było gwizdka to piłka i tak by nie wpadła do siatki.

• Po stronie Piasta to koniec meczu dla Parzyszka. Wchodzi Tuszyński.

• Komplet zmian w Wiśle. Hołownia za Tuptę.

• Nawet obrońca Czerwiński marzy o golu. Pobiegł z piłką aż pod pole karne. Oczekiwał podania zwrotnego, ale akcja skończyła się stratą.

• Koniec meczu dla Sadloka. Druga żółta i w jej konsekwencji czerwona kartka.

• Kartka dla Savicevicia.

• Parzyszek bez hat-tricka. Dostał niezłą piłkę od Vidy, ale kopnął obok. Tor lotu podania zmienił jeszcze nieco Hebert - może dlatego nie padła bramka.

• Savicević zablokowany, Sadlok do rywala. Źle grał Wisła po utracie kolejnej bramki.

• Nawet Brożek marnuje dogodną okazję. Głową obok słupka.

• Burliga z kartką.

• Kryminał Wojtkowskiego! Pomocnik wślizgiem wystawił piłkę Konczkowskiemu. Ten oddał Parzyszkowi i mamy 3:0.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Pozamiatane! 3:0 dla Piasta.

• Piast w poszukiwaniu rytmu gry. Na razie jest z tym słabo. Po wolnym głową uderzał Czerwiński - obok bramki.

• Brożek zastąpił Buksę. To druga roszada w Wiśle.

• Zdecydowana przewaga Wisły. Brakuje tylko kropki nad i.

• Sadlok z żółtą kartką.

• Błaszczykowski wycofał piłkę do Savicevicia. Strzał został zablokowany. To zupełnie inny początek niż przed przerwą. Wisła aktywna, zadziorna, może strzeli?

• Świetne zachowanie Czerwińskiego. Zablokował próbę Błaszczykowskiego. To była chyba najlepsza akcja Wisły.

• Błaszczykowski! Mocno z prawej nogi, ale nieczysto. Nieudany strzał.

• Jodłowiec uprzedził Heberta. Piłkę wrzucał Błaszczykowski.

• W pierwszej akcji Burliga został "skasowany". Cierpi. Dostał mocnego dzwona od rywala.

• Wojtkowski wszedł za słabego Bashę.

• Gramy dalej. Od środka Wisła, w której doszło do zmian.

• Przerwa! Różnica klas jest zauważalna. Piast w pełni zasłużył sobie na to prowadzenie. Wracamy za piętnaście minut.

• Hateley z rożnego akurat do rąk Buchalika. Rożne bije dziś wyłącznie Piast. Ten był trzeci.

• Radość Piasta po bramce:

• Z dystansu Sadlok. Bardzo niecelnie... Jego wyraz twarzy mówi wszystko: ale lipa!

• Tupta za daleko do Burligi, który wbiegał pod pole karne. Powtórzymy się: brakuje dokładności po stronie Wisły.

• Piast inaczej rozegrał rożnego. Piłka została wycofana i wrzucona przez Kirkeskova. Ponownie złe podanie lewego obrońcy.

• Basha kopnął w aut. Za dużo tych błędów po stronie Wisły. Brakuje przede wszystkim składnych akcji.

• Za krótkie dośrodkowanie Kirkeskova, Wisła oddaliła zagrożenie, a potem Buksa wywalczył rzut wolny.

• Po raz kolejny stratę zaliczył Żukow - tym razem bez konsekwencji. Zbyt długo z decyzją zwlekał Parzyszek.

• Kolejna kartka w meczu. Ukarany Czerwiński.

• Karnego nie ma, bo być nie mogło. Burliga niepotrzebnie starał się wymusić decyzję. W dobie wideoweryfikacji to nie ma sensu.

• Piłkarze Wisły domagają się rzutu karnego. Czekamy na decyzję VAR.

• Felix z żółtą kartką.

• Burliga szukał podaniem nabiegającego Bashę. Trochę to przeciągnął i w efekcie grę wznowi bramkarz Piasta.

• No nie - to nie mogło się udać. Błaszczykowski z dystansu, piłka odbija się od obrońcy i w końcu trafia do rąk Placha.

• Milewski źle podawał, a potem został nabity przez rywala i piłka wyszła za linię końcową. Wisła na pewno gubi się na własnej połowie. Ta akcja zaczęła się od jej błędu. Słabo grają środkowi pomocnicy - Basha i Żukow. Sporo nerwów i niedokładności z ich strony.

• Basha fauluje Feliksa na środku boiska.

• To jest na razie mecz do jednej bramki.

• Piast przypomina dziś Zagłębie. Strata Żukowa, Felix w okolicach szesnastki wystawia piłkę Parzyszkowi, a ten dopełnia formalności.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla PIASTA!

• Tym razem Jodłowiec sfaulował rywala i sędzia sięgnął po gwizdek.

• Buksa wrócił za akcją. Dobre zachowanie i jest róg dla Piasta. Atakował Jodłowiec.

• Przypomnijmy, że Wisła nie zaznała goryczy porażki w żadnym z ostatnich ośmiu meczów ligowych (sześć zwycięstw i dwa remisy).

• Piast nie rezygnuje z ataku pozycyjnego. To Wisła musi biegać za piłką.

• Błaszczykowski otrzymał kartkę. Słuszna decyzja, kapitan Wisły nie dyskutuje z arbitrem.

• Okropne zachowanie Wisły w obronie - zwłaszcza Janickiego! Piast w pierwszej akcji oddał chyba trzy strzały. Trzeci, Feliksa, okazał się zabójczy. Ekspresowe 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 42 sekunda meczu. Felix na 1:0 dla mistrzów Polski!

• Gramy w Gliwicach. Od środka rozpoczął Piast.

• Na ławce Piasta m.in. Rymaniak Tuszyński, Huk czy Klupś. W Wiśle na szansę czekają Mak, Boguski, Chuca, Brożek czy Wasilewski.

• W składzie i na ławce Piasta brak kontuzjowanego Badii. W Wiśle brak pauzującego Klemenza. Nie ma też Turgemana ani Niepsuja.

• O co toczy się walka? Dla Piasta mecz jest okazją do odrobienia części strat do Legii. Z kolei Wisła chce nadrobić to miejsc, które gwarantują awans do grupy mistrzowskiej.

• Piast przystępuje do kolejki pozycji wicelidera, ale to Wisła nie przegrała żadnego meczu od 6 grudnia. Zapowiada się świetny mecz.

• Nieco ponad pół godziny pozostało do rozpoczęcia spotkania na stadionie mistrza Polski. Pogoda? Taka sobie. Jest pochmurno, świeżo po deszczu. Bramkarze rozpoczęli rozgrzewkę, pora na zawodników z pola.