Piast Gliwice

2

Raków Częstochowa

1

• KONIEC SPOTKANIA! Piast grał słabo, ale w końcówce zawalczył o wynik i zgarnął komplet punktów.

• Tak jest. Badia przekazuje opaskę kapitana i schodzi z boiska. Za niego Huk na utrzymanie wyniku.

• Sędzia Myć doliczył pięć minut. Piast ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Ukradnie trochę sekund?

• Jeszcze Luković za Szczepańskiego.

• Nerwowo w polu karnym Piasta. Kolejna wrzutka i jest rzut rożny dla Rakowa.

• I jeszcze Babenko w miejsce Musiolika.

• Zablokowany strzał Browna Forbesa. Raków ma rzut rożny.

• Wszedł Kolew. Zastąpił Azemovicia.

• Piast się rozochocił. Dąży do kolejnej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SOKOŁOWSKI! A właściwie to Skóraś, bo po jego nodze piłka wpadła do bramki. 2:1 dla PIASTA!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Niezawodny Felix pakuje piłkę do siatki! Kopnął w środek

• RZUT KARNY DLA PIASTA GLIWICE! SAPAŁA OTRZYMUJE CZERWONĄ KARTKĘ!

• I drugie pytanie: czy Gliwa faulował Feliksa.

• Pytanie brzmi: Sapała dostał piłką w kolano czy w rękę?

• Sędzia jeszcze konsultuje akcję z obsługą VAR. Czy tam aby nie było ręki?

• Badia wbiegł pod pole karne, potem oddał piłkę Feliksowi, a na bramkę uderzył Sokołowski. Został zablokowany! Piast oddał jeszcze ze trzy lub cztery strzały w tej akcji, ale kilku zawodników Rakowa przyjęło futbolówkę na siebie. Bramka jak zamurowana!

• CO ZA ZAMIESZANIE! NIE MA GOLA DLA PIASTA!

• Badia... Znowu piłka w rękach Gliwy.

• Sokołowski w miejsce Jodłowca.

• To musiało zaboleć. Tuszyński dostał z piłki w twarz. Udzielana jest mu pomoc medyczna.

• Z rożnego też jest ciężko. Piast marnuje kolejną szansę.

• Gra Piasta nie wygląda zbyt optymistycznie. A czas ucieka. Za chwilę kolejne zmiany.

• 4260 zasiada dziś na trybunach przy Okrzei.

• Skóraś z dystansu. Uderzał po koźle, obok prawego słupka.

• I jest oczekiwana zmiana. Na boisku nie ma już Parzyszka. Za niego wszedł Tuszyński.

• Bartl strzela, Plach zbija piłkę do boku.

• Milewski centruje. Za głęboko, do nikogo. Z piątego metra wznawia Gliwa. Szansę w Piaście otrzyma za moment Tuszyński.

• Szczepański! Dostał podanie od Browna Forbesa w polu karnym. Uderzył momentalnie. Słabo. Obok prawego słupka. Z tej akcji można było wycisnąć gola.

• W odpowiedzi Hateley, lecz do rąk Gliwy. A wcześniej w poprzeczkę kopnął Bartl.

• POPRZECZKA! O włos od drugiej bramki dla Rakowa.

• Parzyszek do Jodłowca. Pomocnik jednak za bardzo wyrzucił się do boku i nie oddał strzału.

• Kibice Piasta już się niecierpliwą:

• Bez zagrożenia po wolnym beniaminka. Słabo drugą połowę rozpoczął Kirkeskov. W poniedziałek był on chyba najsłabszym zawodnikiem Piasta w meczu z Cracovią.

• Niechlujny początek Piasta. Próba rozegrania akcji kończy się autem dla Rakowa.

• Po pierwszym kornerze gliwiczanie nie stworzyli zagrożenia.

• Druga połowa rozpoczęła się. Od środka Piast.

• Sędzia nic nie doliczył. Przerwa. Raków prowadzi po golu Browna Forbesa.

• Badia wrócił pod własną bramkę i wślizgiem przerwał podanie.

• Kolejny celny strzał. Jodłowiec po nodze Bartla. Broni znowu Gliwa.

• Ależ blisko gola dla Piasta! Kirkeskov płasko na trzynasty metr, płasko uderza też Parzyszek, ale Gliwa jest tam, gdzie miał być.

• Dużo tych kartek. Teraz ukarany został Jach.

• Hateley wrzuca z wolnego, w szesnaste główkuje Malarczyk. Źleeee. Piłka daleko od prawego słupka. Tak z piętnaście metrów.

• Hateley otrzymał kartkę.

• Brown Forbes. Drugi raz z dystansu i jeszcze gorzej! Piłka na trybunach.

• Zła decyzja Musiolika. Dośrodkował za głęboko. W efekcie akcja spaliła na panewce.

• Felix mija w polu karnym, lecz Gliwa szybciej dopada do piłki.

• Badia przełożył rywala w polu karnym. Nic złego dla Rakowa z tego jednak nie wyniknęło.

• Musiolik potrafi dryblować. Przed chwilą jego akcja dała rzut rożny.

• Sędzia Myć uspokaja trenera Papszuna. Bez kartki.

• Raków wypycha Piasta i zmusza do popełniania błędów.

• Malarczyk wycina rozpędzonego Szczepańskiego. Zasłużona kartka. Choć stoper zdziwiony.

• Umknęła nam jedna ważna zmiana. Kuna jednak nie ma w składzie Rakowa. Jest Skóraś.

• Felix również trafia do notestu. Brzydki faul...

• Kartka dla Petraska.

• Kapitalnie Piast! Felix wpada z piłką w pole karne, strzał oddaje Milewski, lecz w rywala. To mogła być bramka na 1:1.

• Jeszcze bez kartki. Jodłowiec został oszczędzony przez arbitra.

• Musiolik kiwa, oddaje do Browna Forbesa, ale ten z dystansu kopie bardzo niecelnie.

• Raków gra dość nerwowo na własnej połowie. Gliwa przed momentem wybił piłkę na aut.

• Mokwa szuka w polu karnym Parzyszka. Napastnik wyskakuje do piłki, lecz fauluje rywala. Nie ma szybkiej odpowiedzi ze strony Piasta.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Dla RAKOWA! Szybko nam to się zaczęło! Szczepański do Browna, który pakuje piłkę do pustej bramki.

• Kolejne uderzenia Parzyszka. Jach zostaje trafiony, ale nie w rękę. Sędzia Myć od razu pokazał: gramy dalej.

• Pierwsza okazja na gola! Felix do Parzyszka, ten uderza przy prawym słupku, lecz nogą broni Gliwa. Za słaby strzał.

• Drugi faul na Feliksie. Oczywiście daleko od bramki, ale to pokazuje, jak trener Papszun nie chce, by ten zawodnik rozwinął skrzydła.

• Mijanka dwóch zawodników nabiegających na piłkę. Ze stałego elementu więc nici. Piast dalej posiada jednak futbolówkę.

• Będzie okazja na wrzutkę w pole karne. Faulowany Felix na lewej stronie.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka rozpoczął Raków.

• Piłkarze już na boisku. Piast na niebiesko, Raków na biało. Sędziuje Wojciech Myć (Lublin).

• W tabeli nie ma wielkiej różnicy punktowej. Piast jest dziewiąty z dorobkiem jedenastu punktów, Raków ma dwa mniej i zajmuje dwunastą lokatę.

• Raków zagra w ustawieniu z trzema obrońcami. Drugi raz z rzędu wystąpi Jarosław Jach. To on zdobył jedną z bramek przeciw Arce Gdynia (2:0).

• W składzie Piasta nie ma też Jakuba Czerwińskiego ani Daniego Aquino. Na powrót musi zaczekać też Martin Konczkowski - ostatnio miewający kłopoty żołądkowe.

• Piast jest po 0:2 z Cracovią. To było spotkanie dość jednostronne. A jednostronne dlatego, że zespół z Gliwic od 12 minuty został skazany na bieganie w dziesięciu. Za faul wyleciał bowiem Bartosz Rymaniak. Dzisiaj wahadłowy na trybunach. Jego dyskwalifikacja obejmie także następną kolejke i mecz z Arką Gdynia.

• W Gliwicach powoli zachodzi słońce. Za nieco ponad kwadrans przy Okrzei rozpocznie się mecz mistrza z beniaminkiem - mecz otwierający 9. kolejkę. Faworytem jest gospodarz, ale Rakowa w tym sezonie nie wypada lekceważyć.