2 1 połowa

Legia Warszawa

1

• KONIEC MECZU!!!

Piast Gliwice punktuje u siebie Legię aż 4:1! Hattrickiem popisał się Alberto Toril, a jedno trafienie dołożył wprowadzony chwilę wcześniej z ławki Nikola Stojilijković. Honorowy gol dla Legii był dziełem Ernesta Muciego

• Bartosz Slisz upomniany żółtą kartką za "wymierzenie sprawiedliwości". Wbiegł w niego rywal i ten postanowił mu się zrewanżować.

• Jarosław Przybył dolicza 2 minuty do drugiej połowy.

• Josue trafia w mur. Dobitka również zablokowana.

• Miguel Munoz upomniany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Długo czekaliśmy na ostateczną decyzję arbitra, bowiem sędziowie z wozu VAR analizowali sytuację w polu karnym. Sędzia Jarosław Przybył czekał na sygnał i wskazuje na środek boiska.

• "Wejście smoka" napastnika Piasta dokłada "cegiełkę" do pogromu Legii! Kapitalną akcję przeprowadzili rezerwowi - Michael Ameyaw urwał się prawą stroną i podaje płasko w pole karne do Kristphera Vidy. Ten obija lewy słupek, a Nikola Stojilijković poradził sobie z rywalem, po czym zdobywa swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM NIKOLA STOJILIJKOVIĆ!!!

• Alberto Toril! Alberto Toril

- niesie się po stadionie w Gliwicach. Miejsce Hiszpana na murawie zajmuje Nikola Stojilijković.

• Skurcze łapią Alberto Torila. Będzie konieczna zmiana.

• [WIDEO] GOL ALBERTO TORILA NUMER 3

• Martin Konczkowski centruje z prawej strony na dalszy słupek, skąd na strzał nożycami zdecydował się Alberto Toril. Uderzenia "stadiony świata" nie było, tylko "kopnięcie na wiwat"

• Mateusz Wieteska wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Toma Hateleya z rzutu wolnego.

• ... a za Arkadiusza Pyrkę pojawia się Michael Ameyaw.

• Podwójna zmiana w Piaście: Kristopher Vida zastępuje Damiana Kądziora...

• To nie jest jego wieczór

• Nie ma gola dla Legii! Mahir Emreli podaje przed pole karne do Rafaela Lopesa, który "wypuścił" Ernesta Muciego. Ten minimalnie chybił, uderzając tuż obok lewego słupka!

• Mahir Emreli decyduje się na techniczne uderzenie zza pola karnego. Piłka... obija lewy (dalszy) słupek!

• Podanie z głębi pola do Damiana Kądziora, który niepotrzebnie puścił piłkę w kozioł, przez co nie mógł "zabrać się" z nią w stronę bramki gości.

• Kacper Kostorz na spalonym.

• Kolejny rzut rożny Legii nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Mahir Emreli uderza zza pola karnego w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Frantisek Plach.

• Igor Kharatin "przecina" podanie Michała Chrapka na wolne pole do Damiana Kądziora. Gdyby nie on, to skrzydłowy Piasta miałby wolną autostradę do pola karnego Legii!

• Żółtą kartką upomniany Patryk Sokołowski za faul w walce o górną piłkę.

• ... a za Luquinhasa pojawia się Rafael Lopes.

• Czesław Michniewicz reaguje, przeprowadzając podwójną zmianę: Kacper Kostorz w miejsce Andre Martinsa...

• Trzecia, czwarta i piąta bramka Alberto Torila w tym sezonie

• Wczoraj 3 bramki strzelił Erik Exposito (Śląsk - Wisła Kraków 5:0) a dzisiaj swój wieczór ma inny hiszpański napastnik, Alberto Toril!

Idealne dośrodkowanie Michała Chrapka z prawej strony w pole karne, skąd celną główką popisał się Alberto Toril. Piłka po odbiciu się od poprzeczki ląduje w siatce!

• HATTRICK ABLERTO TORILA!!!

• Kacper Skibicki centruje w pole karne do wbiegającego Mahira Emreliego. W ostatniej chwili uprzedził go Frantisek Plach, który odbił piłkę!

• Kacper Skibicki ruszył do akcji ofensywnej. Piłka uciekła mu na prawej stronie pola karnego Piasta, co wykorzystał Alexandtros Katranis.

• Za mocne podanie Josue w pole karne do wbiegającego Frantiska Placha.

• Po chwili zablokowany strzał Ernesta Muciego. Piłkę łapie Frantisek Plach.

• Alberto Toril spóźniony do dośrodkowania Alexandrosa Katrainisa.

• Czarna seria Legii

• Damian Kądzior dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki" i zagrywa wzdłuż linii pola bramkowego w poszukiwaniu Alberto Torila. Hiszpan nie ruszył jednak do zagrania.

• Michał Chrapek w roli prawoskrzydłowego podaje płasko na 16. metr do Arkadiusza Pryki. Ten chciał uderzyć, ale wmieszał się w to... Damian Kądzior. Strzał został zablokowany przez obronę Legii.

• Trudno powiedzieć, co chciał zrobić tutaj Josue. Dostaje piłkę na 30. Nikt z jego kolegów nie wbiegł w pole karne, a uderzył (?) znacznie obok bramki.

• Próba akcji gości prawą stroną. Dośrodkowanie okazało się za krótkie i piłkę przejmują zawodnicy Piasta.

• Legioniści zaczynają drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nich bez zmian.

• Wracamy do Gliwic, gzie dobiega końca przerwa w meczu 12. kolejki między Piastem a Legią. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Michał Chrapek uderza prostym podbiciem nad murem w stronę lewego słupku. Kacper Tobiasz zdołał złapać piłkę i sędzia zaprasza obie strony na przerwę. Piat Gliwice prowadzi z Legią (2:1). Na dublet Alberto Torila odpowiedział Ernest Muci.

• +2' Michał Chrapek faulowany przez Mateusza Wieteskę ok. 25 metrów od bramki gości. To raczej będzie ostatnia akcja pierwszej odsłony.

• +1' Laga na Damiana Kądziora. Mateusz Wieteska "przecina" podanie, uprzedzając skrzydłowego Piasta.

• Jarosław Przybył dolicza 2 minuty.

• Jedenasty rzut rożny Legii. Dobita piłka trafia pod nogi Kacpra Skibickiego, który traci ją w łatwy sposób! Z kontrą ruszyło trzech zawodników Piasta, ale ostatecznie zdołali ją przerwać przyjezdni.

• Frantisek Plach

• Arkadiusz Pyrka przegrywa pojedynek jeden na jeden z Filipem Mladenoviciem. Serb przerwał jego akcję przed swoim polem karnym.

• Po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Piasta! Stojący tyłem do bramki Mahir Emreli kopie za siebie w stronę bramki (nad głową) i piłkę sprzed linii bramkowej wybija Patryk Sokołowski. Po chwili poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą drugiej bramki!

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Piasta opatruje Damiana Kądziora. Ten na moment opuszcza boisko, ale zasygnalizował arbitrowi, że jego gotowy na nie powrócić.

• A teraz Frantisek Plach z trudem odbija strzał Josue! Piłka zmierzała do siatki w lewe okienko!

• Ciekawie zapowiadała się akcja Legii. Podanie Bartosza Slisza do Mahira Emreliego w pole karne było za słabe.

• [WIDEO] DRUGI GOL ALBERTO TORILA

• Ciekawie zapowiadała się kontra Piasta. Dynamiczny rajd i podanie do środka do Patryka Sokołowskiego, który nie dość, że spowolnił tempo akcji, to jeszcze uderzył płasko z ok. 25 metrów słabo i bardzo niedokładnie.

• Zupełnie nieudany strzał Andre Martinsa z dalszej odległości. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę gospodarzy.

• Ostro bita piłka na dalszy słupek w wykonaniu Damiana Kądziora. Kacper Tobiasz złapał piłkę, która jednak wypadła mu z rękawic. Zdołał szybko naprawić swój błąd.

• Spóźniony wślizg Filipa Mladenovicia skutkuje faulem na Martinie Konczkowskim. Serb upomniany żóltą kartką.

• Igor Kharatin zmienia kontuzjowanego Maika Nawrockiego.

• Dodatkowo defensor Legii naciągnął "dwójkę" i będzie konieczna zmiana. Legioniści na razie w "dziesiątkę" na murawie.

• Ernest Muci trafia. Piast - Legia 2:1

• Nerwowo w polu karnym Legii po dośrodkowaniu Damiana Kądziora. Maik Nawrocki wybija piłkę za linię końcową, chociaż do piłki wyszedł Kacper Tobiasz.

• Szalony mecz w Gliwicach! Ernest Muci wystartował idealnie do prostopadłego podania, urywając się Miguelowi Munozowi, i uderzeniem z woleja po dalszy rogu wpisuje się na listę strzelców!

• LEGIA ŁAPIE KONTAKT! ERNEST MUCI!!!

• 35% Posiadanie piłki 65%

• W tym sezonie strzelił już 4 bramki

• Frantisek Plach z najwyższym trudem odbija piłkę za linię końcową po uderzeniu Filipa Mladenovicia!

• Podrażniona Legia wywalczyła rzut rożny. Dośrodkowanie, po krótkim rozegraniu, nie przynosi zagrożenia.

• Zabójcza kontra Piasta podwaja prowadzenie Piasta! Z głębi pola Patryk Sokołowski posyła piłkę na ponad 20 metrów do Damiana Kądziora, który niepilnowany podholował kilkanaście metrów i dośrodkował na dalszy słupek do Alberto Torila. Hiszpan uderza "tam, skąd przyszła" i mimo interwencji bramkarza piłka wpada do siatki!

• DUBLET ALBERTO TORILA!!!

• Goście chcą szybko wyrównać. Piłkarze Piasta wybijają przed pole karne po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Dopada do niej Andre Martins, który uderza wysoko nad bramką.

• Waldemar Fornalik ma powody do radości

• Po wyrzucie z autu Kacpra Skibickiego Piast ruszył z pressingiem i opłaciło się! Szybki przechwyt i prostopadłe podanie Arkadiusza Pyrki w "szesnastkę" do Alberto Torila, który podcinką nad wychodzącym z bramki Kacprem Tobiaszem kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM ALBERTO TORIL!!!

• Atak Piasta lewą stroną przynosi aut dla gości na wysokości swojego pola karnego.

• Rzut wolny dla Piasta z prawej strony. Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Damiana Kądziora. Piłkę łapie Kacper Tobiasz.

• Zupełnie nieudany strzał Bartosza Sliza. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Po złym wybiciu z pola karnego i podaniu Luquinhasa, piłkę przejmuje Mahir Emreli. Pierwszy jego strzał z pola karnego obija lewy słupek, a dobitka... prawy!

• Po chwili z lewej strony wrzucił Filip Mladenović. Gliwiczanie radzą sobie bez zarzutu.

• W odpowiedzi składna akcja Legii blisko "szesnastki" Piasta. Płaskie zagranie Luquinhasa przed bramkę nie znalazło adresata. Piłkę łapie Frantisek Plach.

• Damian Kądzior przejmuje piłkę w lewym narożniku pola karnego. Jego płaski strzał minął bliższy słupek w bezpiecznej odległości.

• Jarosław Przybył gwiżdże i gospodarze zaczynają ze środka!

• Kapitanami są defensorzy - Martin Konczkowski i Mateusz Wieteska.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ostatni raz gliwiczanie pokonali Legię przed własną publicznością 6 października 2019 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

A kiedy ostatnio Legia wywiozła z Gliwic komplet punktów? Miało to miejsce 21 kwietnia 2021 r. po bramce Rafaela Lopesa.

• Dla legionistów "żarty się skończyły". Ostatnie 3 wyjazdowe spotkania to porażki z Wisłą Kraków (0:1), Śląskiem Wrocław (0:1) i Lechią Gdańsk (1:3).

Z kolei Piast - patrząc wyłącznie na mecze na własnym stadionie - ostatnio wygrał w lidze z "Białą Gwiazdą" (1:0), przerywając tym samym serię porażek z Zagłębiem Lubin (0:1) oraz Cracovią (2:4).

• Z kolei Legia, która zagrała 9 spotkań, jest na 15. miejscu z zalewie 9 punktami. O "oczko" przyjezdni wyprzedzają Wartę Poznań, Bruk-Bet Termalicę o dwa, a ostatni w tabeli Górnik Łęczna - o 3 punkty. Dzisiejsza wygrana pozwoli oddalić się zatem od "czerwonej strefy" i zbliżyć na punkt do Wisły Płock.

• Skład Legii Warszawa

Rezerwowi: Cezary Miszta - Igor Kharatin, Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Yuri Ribeiro.

• Po 11 rozegranych spotkaniach piłkarze Waldemara Fornalika plasują się na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 14. punktów. Lepszym bilansem bramek wyprzedzają Górnik Zabrze i Wisłę Kraków, a nad Wisłą Płock mają jedno "oczko" przewagi". Dzisiejszy komplet punktów może wywindować gospodarzy do górnej połówki ligi.

• Skład Piasta Gliwice

Rezerwowi:: Karol Szymański - Tiago Alves, Michael Ameyaw, Jakub Holubek, Patryk Lipski, Tomasz Mokwa, Nicolas Stojilijković, Kristopher Vida, Mateusz Winciersz.

• Tradycyjnie przed rozpoczęciem meczu odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Na zakończenie 12. kolejki Ekstraklasy przenosimy się do Gliwic, gdzie już za 25 minut Piast podejmie Legię Warszawa! Spotkania poprowadzi Jarosław Przybył...