1

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• W najbliższy weekend Legia Warszawa w kolejnym hicie zmierzy się w Gdańsku z Lechią, natomiast Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Oba spotkania zapowiadają się pasjonująco!

• Legia Warszawa utrzymuje sześciopunktową przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin, natomiast Piast Gliwice pozostaje na czwartym miejscu w lidze, ale ma tyle samo punktów co Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin.

• Koniec meczu w Gliwicach! Legia Warszawa wygrywa z Piastem 1:0 po bramce Rafaela Lopesa!

• Sebastian Milewski został ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii.

• Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy mecz arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Gerard Badia zagrał w pole karne Legii, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Filip Mladenović wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale jego uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili!

• Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska i dośrodkował idealnie na głowę Kacpra Kostorza, ale młody snajper Legii spudłował!

• Artur Jędrzeczyk został sfaulowany przez byłego legionistę, Tomasza Jodłowca. Jednak arbiter nie pokazał kartki graczowi Piasta.

• Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Legii Warszawa, ale tam Artur Jędrzejczyk oddalił zagrożenie.

• Tomas Pekhart znakomicie wyłożył piłkę Kacprowi Kostorzowi, ale ten w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem przegrał pojedynek!

• Natomiast w szeregach Legii Warszawa Kacper Kostorz wszedł w miejsce Rafaela Lopesa.

• W zespole Piasta Gliwice Sebastian Milewski pojawił się w miejsce Michała Chrapka.

• Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne Legii, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Tomasz Jodłowiec zagrał w pole karne Legii, ale tam piłkę przejął Artur Boruc.

• Natomiast Gerard Badia wszedł w miejsce Tiago Alvesa.

• Kolejne dwie zmiany w zespole Piasta. Michał Żyro zastąpił Jakuba Świerczoka

• Josip Juranović świetnie dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Rafaela Lopesa, a ten precyzyjnym strzałem daje prowadzenie Legii Warszawa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Rafael Lopes otwiera wynik meczu w Gliwicach na kwadrans przed końcem meczu!

• Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym Legii, ale snajper Piasta nie trafił w piłkę przy próbie oddania strzału.

• Natomiast Arkadiusz Pyrka zmienił Dominika Steczyka.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Tomasz Jodłowiec pojawił się w miejsce Patryka Sokołowskiego

• Rafael Lopes został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Coś niesamowitego! Josip Juranović wstrzelił piłkę w pole bramkowe Piasta wprost na nogę Tomasa Pekharta, a ten z około trzech metrów trafił wprost we Frantiska Placha!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Piasta po raz kolejny bez żadnego zagrożenia.

• Luquinhas dostał piłkę na linii pola karnego Piast. Gracz Legii uderzył minimalnie obok słupka bramki rywali!

• Jakub Świerczok wpadł z piłką w pole karne Legii, minął rywala i wyłożył piłkę do Tiago Alvesa, a ten nie trafił z bliskiej odległości do pustej bramki!

• Michał Chrapek został ukarany żółtą kartką za ostry faul. Gracz Piasta nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu.

• Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Piasta wprost na nogę Rafaela Lopesa, ale ten uderzył niecelnie.

• Natomiast Luquinhas pojawił się w miejsce Waleriana Gwilii.

• Dwie zmiany w szeregach Legii Warszawa. Andre Martins zastąpił Bartosza Kapustki

• Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Walerian Gwilia po raz kolejny uderzył zza pola karnego, ale ponownie jego strzał minął słupek bramki rywali.

• Josip Juranović dośrodkował wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten zupełnie niepilnowany nie zdołał trafić w bramkę!

• Bartosz Kapustka zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale jego strzał okazał się niecelny.

• Znakomita akcja Piasta Gliwice, Tiago Alves wpadł w pole karne dograł do Patryka Sokołowskiego, ale jego uderzenie trafiło w rywala.

• Walerian Gwilia dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale uderzenie gracza Legii okazało się bardzo niecelne.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Josip Juranović popędził prawą stroną boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który minął bramkę gospodarzy.

• Dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego w pole karne Piasta nie przyniosło zagrożenia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Artur Jędrzejczyk, ale gracz Legii uderzył niecelnie.

• Filip Mladenović mocno dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam Piotr Malarczyk wybił piłkę poza plac gry.

• Jeden z graczy Piasta sfaulował rywala pod polem karnym gospodarzy i Legia będzie miała szansę na groźne dośrodkowanie.

• Josip Juranović dośrodkował w pole karne Piasta, tam piłkę strącił Filip Mladenović, ale bramkarz gospodarzy pewnie interweniował.

• Michał Chrapek zagrał w pole karne Legii do Jakuba Świerczoka, ale ten nie zdołał obrócić się w stronę bramki.

• FIlip Mladenović oddał strzał na bramkę Piasta, ale tam Frantisek Plach interweniował bardzo skutecznie.

• Michał Chrapek dośrodkował w pole karne Legii, ale ponownie piłka wylądowała w rękach byłego bramkarza reprezentacji Polski.

• Josip Juranović oddał strzał na bramkę Piasta, ale Frantisek Plach pewnie interweniował.

• Piast krótko rozegrał rzut wolny, po czym dośrodkowanie w pole karne Legii wylądowało w rękach Artura Boruca.

• Artur Jędrzejczyk sfaulował Jakuba Świerczoka na własnej połowie i Piast będzie miał okazje na dobre dośrodkowanie.

• Tiago Alves wpadł z piłką w pole karne Legii i oddał mocny strzał, który powędrował nad bramką Artura Boruca!

• Walerian Gwilia dośrodkował piłkę w pole karne Piasta, ale tam Tomas Pekhart nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z graczy Legii.

• Piast próbuje częściej utrzymywać się przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika. Gospodarze nie potrafią przedostać się na dłużej na połowę rywali.

• Walerian Gwilia dostał piłkę pod polem karnym Piasta i oddał mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach.

• Legioniści coraz bardziej naciskają rywala, ale na razie Piast dzielnie broni się przed własnym polem karnym.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tym razem żaden z zawodników gości nie zdołał oddać strzału.

• Josip Juranović dośrodkował piłkę w pole karne Piasta wprost na głowę Waleriana Gwilii, ale Gruzin minimalnie spudłował!

• Rozpoczynamy hit 26. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• Dzisiaj w Gliwicach zabraknie szkoleniowca Legii Warszawa, Czesława Michniewicza, który pauzuje dwa spotkania za czerwoną kartkę z początku meczu z Cracovią w ostatni weekend.

• Oba zespoły zmierzyły się także w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Wtedy przy Łazienkowskiej lepszy okazał się Piast Gliwice, który wygrał 2:1 po bramkach Jakuba Świerczoka i Tiago Alvesa. Jedynego gola dla warszawskiego zespołu zdobył Rafael Lopes.

• W jesiennym pojedynku obu drużyn padł remis 2:2. Dla Legii Warszawa bramki zdobywali Bartosz Kapustka i Tomas Pekhart, natomiast dla Piasta Gliwice trafiali Piotr Malarczyk i Jakub Świerczok.

• Oba zespoły śrubują znakomitą serię meczów bez porażki. Legia przegrała tylko pierwsze spotkanie w tym roku kalendarzowym, natomiast Piast po raz ostatni w lidze przegrał w połowie lutego z Wartą Poznań. Od tego czasu zespół Piasta zanotował sześć zwycięstw i dwa remisy.

• Legia Warszawa nie dość że nie wygrała dwóch ostatnich spotkań, to jeszcze nie zdobyła w nich ani jednego gola. Najskuteczniejszy zespół PKO Ekstraklasy zanotował dwa bezbramkowe remisy z Lechem Poznań i Cracovią. W obu tych spotkaniach to rywale mieli lepsze sytuacje na zdobycie zwycięskiej bramki.

• Natomiast Piast Gliwice zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli i dzisiaj może odskoczyć od Piątej Lechii Gdańsk i szóstego Śląska Wrocław na trzy punkty. Do podium gliwiczanie tracą aż osiem "oczek", ale szanse na zdobycie medalu wciąż są realne.

• Legia Warszawa jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy, ale nad drugą Pogonią Szczecin ma już tylko trzy punkty przewagi. Drużyna z Warszawy zaczyna tracić pewność i w przypadku dzisiejszego braku zwycięstwa może zacząć robić się nerwowo.

• Witamy serdecznie! W absolutnym hicie 26. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.