• Jose Naranjo - 3 (Kristoffer Hansen - 3)
    • Jesus Imaz - 4
    • Afimico Pululu - 3 (Kaan Caliskaner - bez oceny)
  • +9' Po chwili Niemiec wykłada piłkę na 17. metr Tomaszowi Kupiszowi. Ten uderza nad poprzeczką.

Koniec meczu! Rzutem na taśmę Jagiellonia Białystok remisuje z Piastem Gliwice (1:1). Na piękne trafienie Michaela Ameyawa odpowiedział Jesus ImazTabela

• +8' Niedokładne podanie Kaana Caliskanera do Jesusa Imaza. Dobrze przed polem karnym interweniuje Frantisek Plach.

• +6' Niemal wszyscy piłkarze Piasta tuż przed linią 16. metra. Goście nie są w stanie przedrzeć się bliżej bramki.

• +5' Dobre dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika. Kaan Caliskaner wyskakuje najwyżej, ale główkuje ponad poprzeczką.

• +4' Rzut wolny dla Jagiellonii ok. 35 metrów od bramki Piasta.

• [GOL] 90' JESUS IMAZ (1:1)

• +3' .. a za Dominika Marczuka melduje się Tomasz Kupisz.

• +3' Jarosław Kubicki zmienia Nene...

• Jarosław Przybył dolicza 6 minut.

• Tom Hateley wchodzi za Jorge Felixa

• Szał radości w sektorze zajmowanym przez kibiców gości.

Aurelien Nguiamba podaje na prawo do Dominika Marczuka. Ten podciągnął kilkanaście metrów, po czym podaje do Jesusa Imaza. Hiszpan złożył się do strzału w stronę bliższego słupka i mimo interwencji Frantiska Placha z gola mogą cieszyć się też zawodnicy Adriana Siemieńca!

• JAGIELLONIA WYRÓWNUJE! JESUS IMAZ!!!

• NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Po źle rozegranym rzucie rożnym kontrę napędza Nene. Podaje na lewą stronę do Kristoffera Hansena. Poślizgnął się zawodnik Piasta, który nie "przeciął" podania, przez co skrzydłowy gości mógł ruszyć w stronę pola karnego. Z kilkunastu metrów uderza obok dalszego słupka!

• Tihormir Kostadinov zwlekał ze strzałem zza pola karnego. Ostatecznie gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• [GOL] 78; MICHAEL AMEYAW (1:0)

• ... a za Tarasa Romanczuka melduje się Aurelien Nguiamba.

• Kaan Caliskaner zmienia Afimico Pululu...

• Afimico Pululu upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze rywala.

• Michael Ameyaw zagrywa płasko na środek pola bramkowego! Jorge Felix nie sięgnął piłki, a Jetmir Haliti podniósł wszystkim ciśnienie kiksując tak, że piłka w nieznacznej odległości mija... własną bramkę! TO MÓGŁ BYĆ GOL SAMOBÓJCZY!!!

• Atak Jagiellonii nie przynosi zagrożenia. Kontra piłkarzy Aleksandara Vukovicia została przerwana tuż przed "szesnastką".

• "Bramka kolejki"? Strzał Michaela Ameyawa

• Po dośrodkowaniu z lewego narożnika najpierw Kristoffer Hansen, a następnie Mateusz Skrzypczak wybijają przed pole karne. Tam był Michael Ameyaw, który huknął ile fabryka dała w prawe okienko! Zlatan Alomerović był bezradny!

• ALEŻ KROPNĄŁ MICHAEL AMEYAW!!!

• I jeszcze jeden po interwencji Nene.

• Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie piłkarze Adriana Siemieńca. Przy drugim Michal Sacek wybija na korner.

• 8 045 widzów w Gliwicach. Blisko 1/4 to kibice Jagiellonii.

• Atak Piasta prawą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego gości. Po krótkim wrzucie dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Dominik Marczuk wybija na rzut rożny.

• Lewą stroną próbował przedrzeć Serhij Krykun. Nie dość, że nie poradził sobie z Michalem Sackiem, to jeszcze faulował Czecha.

• ... a za Miłosza Szczepańskiego melduje się Serhij Krykun.

• ... Michał Chrapek zastępuje Grzegorza Tomasiewicza...

• Potrójna zmiana w ekipie gospodarzy: Tomas Huk zastępuje kontuzjowanego Jakuba Czerwińskiego...

• Przerwa w grze. Jakub Czerwiński nie jest w stanie grać. Nabawił się urazu i konieczna jest interwencja Frantiska Placha. Po chwili pojawili się medycy .

• Ostatni mecz Kamila Wilczka w barwach Piasta Kamil Wilczek

• Kamil Wilczek żegna się z Piastem Gliwice, kibice gospodarzy żegnają gromkimi brawami i owacją na stojąco. Wchodzi Tihomir Kostadinov.

• Kristoffer Hansen zmienia Jose Naranjo.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Michaela Ameyawa. Nie było zagrożenia pod bramką Jagiellonii.

• Afimico Pululu przejmuje piłkę i biegnie w stronę pola karnego Piasta. Wykłada do Nene, który "nawinął" w pierwszym tempie Jakuba Czerwińskiego, który szybko się pozbierał i zablokował strzał rywala. Poprawka Bartłomieja Wdowika prawą noga poszybowała wysoko nad bramką.

• Jorge Felix upomniany żółtą kartką za faul.

• Za mocny cross Jetmira Halitiego. Frantisek Plach ustawia piłkę na "piątce".

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Afimico Pululu. Ariel Mosór nie spanikował - dokładnie wybija do boku.

• Po chwili Jesus Imaz decyduje się na uderzenie z ok. 16. metra. Wyciągnięty jak struna Frantisek Plach odbija przed siebie!

• Wygrana przybliży do mistrzostwa

• Taras Romanczuk rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Dominik Marczuk. Ten zbiega w pole karne, skąd jego strzał blokuje Tomasz Mokwa.

• Ryzykowne podanie Zlatana Alomerovicia. Piłki nie opanował jednak Miłosz Szczepański!

• Afimico Pululu powalony w narożniku przez Arkadiusza Pyrkę. Był tam też Patryk Dziczek.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w meczu Piast - Jagiellonia. Po pierwszej (mocno przeciętnej) połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie storn?

• - W pierwszej połowie było mało przestrzeni. Piast gra w "kompakcie" i było ciężko się przedostać. Na razie to wyrównany mecz, ale mam nadzieję, że już w drugiej połowie przejmiemy inicjatywę i strzelimy bramkę.
    - Mamy gdzieś swoje założenia. Każdy ma zawsze te same i to czy gra Jose [Naranjo] czy gra Jetmir [Haliti] to nie ma różnicy. Mamy te same założenia.
    - Chcemy ten mecz wygrać i to jest plan. Bo zawsze gramy, żeby wygrać mecz.

- powiedział w przerwie Bartłomiej Wdowik obrońca Jagiellonii Białystok.

• +1' Przerwa. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok.

• Jarosław Przybył dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Afimico Pululu nie podnosi się z murawy. Ucierpiał w starciu z Patrykiem Dziczkiem. Kartki nie ma.

• Michael Ameyaw dostaje piłkę na prawej stronie. Dośrodkowanie w pole karne nie dociera do Kamila Wilczka.

• Z uporem maniaka goście grają dalekimi podaniami do Dominika Marczuka. Ten nie miał szans na opanowanie piłki przed linią końcową.

• Seria zostanie przedłużona?

• Tomasz Mokwa upomniany żółtą kartką. Nie był zainteresowany piłką, a uderzył Jesusa Imaza.

• Mateusz Skrzypczak kopnął piłkę zdecydowanie za mocno. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Afimico Pululu cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Od razu dostaje piłkę i podaje w pole karne do wbiegającego Jose Naranjo. Ten dostał zagranie za plecy. Frantisek Plach ustawia piłkę na "piątce".

• Mocne (górne) zagranie Michala Sacka po linii do rozpędzonego Dominika Marczuka. Jakub Czerwiński wybija piłkę głową na aut.

• Poradzili sobie piłkarze Aleksandra Vukovicia. Po chwili Afimico Pululu był na spalonym.

• Seria niedokładnych podań Tarasa Romanczuka. Przyjezdnym udało się szybko odzyskać piłkę i po wrzutce Jesusa Imaza z prawej strony Grzegorz Tomasiewicz wybija szczupakiem piłkę na rzut rożny.

• Afimico Pululu w roli lewoskrzydłowego nie poradził sobie z Arkadiuszem Pyrką. Piłkę przejmuje Michael Ameyaw, którego fauluje Jose Naranjo. Ten ogląda (czwartą) żółtą kartkę, która dyskwalifikuje go z ostatniego w tym sezonie meczu. Jagiellonia zagra u siebie z Wartą Poznań (sobota 25 maja, godz. 17:30).

• Taras Romanczuk niepotrzebnie podnosi piłkę, zagrywając do Zlatana Alomerovicia. Wydawało się, że ten spokojnie ją opanuje, ale odskoczyła i przeturlała się za linię końcową. Dobrze, że miało to miejsce kilka metrów od bramki!

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Jeszcze raz kibice Jagiellonii. Do Gliwic przyjechało ich blisko 2 000!

• Arkadiusz Pyrka przedarł się niemal do linii 16. metra. Uderza płasko obok dalszego (lewego) słupka.

• Kamil Wilczek powstrzymany w polu karnym i goście wyszli z kontrą. Przeliczył się Frantisek Plach na przedpolu, gdy nabił nadbiegającego Afimico Pululu.

• Dobre dośrodkowanie Michaela Ameyawa w pole karne. Nie znalazł adresata.

• Miłosz Szczepański decyduje się na strzał z dystansu. Nieudana próba pomocnika Piasta.

• 4 mecze i 1 remis

• Kąśliwe zagranie na bliższy słupek do Mateusza Skrzypczka. Ten uderza pod poprzeczkę; Frantisek Plach nie dał się zaskoczyć.

• I jeszcze jeden korner, tym razem po interwencji Jakuba Czerwińskiego.

• Mocne dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika na dalszy słupek. Kamil Wilczek wybija na rzut rożny.

• Dominik Marczuk ruszył prawa stroną. Fauluje to Tomasz Mokwa; rzut wolny kilkanaście metrów od narożnika pola karnego.

• Dośrodkowanie Miłosza Szczepańskiego nie znalazło adresata. Spokojnie interweniuje Zlatan Alomerović.

• Gliwiczanie poradzili sobie z dośrodkowaniem na bliższy słupek. Po chwili podanie do Nene w "szesnastkę" było niedokładne.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Adriana Siemieńca zaatakowali prawą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

• Wszystko w porządku. Obrońca Piasta może grać dalej.

• Przerwa w grze. Ariel Mosór nabawił się urazu.

• Na strzał zza pola karnego zdecydował się Jose Naranjo. Posłał piłkę w sam środek bramki, czyli tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Frantisek Plach.

• Michael Ameyaw przedzierał się prawą stroną. Poradził sobie z nim Bartłomiej Wdowik, który wznawia grę z autu.

• "Dzieje się" w sektorze gości Race kibiców Jagiellonii

• Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Piasta!

• Kapitanami są Jakub Czerwiński i Taras Romanczuk. PIAJAG

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Piast - Jagiellonia poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka, który decyzją PZPN został oddelegowany do jednego z ważniejszych meczów w kontekście walki o mistrzostwo. Razem z nim w Gliwicach będą pracować Paweł Pskit i Tomasz Listkiewicz odpowiedzialni za system VAR.

• W ostatnim bezpośrednim meczu padł bezbramkowy remis na stadionie przy Słonecznej w Białymstoku. Czekamy więc na gole w drugim spotkaniu pomiędzy tymi ekipami!

• Skład Jagiellonii Białystok

• W przypadku Piasta Gliwice - podopieczni Aleksandara Vukovicia są już w zasadzie pewni utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zajmują 10. miejsce z dorobkiem 42 punktów. W poprzednim meczu wysoko rozgromili ostatni w tabeli ŁKS Łódź (4:0). Wcześniej zanotowali remis z Koroną Kielce (1:1) oraz zwycięstwo nad Pogonią Szczecin (2:0).

• Skład Piasta Gliwice

• Czas na przedostatnią kolejką trwającego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze Jagiellonii Białystok mają szansę pierwszy raz w historii sięgnąć po mistrzowski tytuł. Mają w tabeli bowiem przewagę dwóch punktów nad drugim Śląskiem Wrocław.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!