Piast Gliwice 2 - 0 Jagiellonia Białystok

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

2

2 1 połowa

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec meczu! Mamy kolejne rozstrzygnięcie! Piast zapewnia sobie grę w Europejskich Pucharach, a Jagiellonia w tych pucharach już na pewno grać nie będzie!

• 3 minuty potrwa jeszcze ten mecz.

• Jakov Puljić huknął z rzutu wolnego i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Ostatnia zmiana tego meczu. Tomasz Jodłowiec wchodzi, a schodzi Patryk Sokołowski.

• Kolejny atak Piasta i tym razem Alves nie trafia w światło bramki!

• Minimalnie niecelny strzał Vidy! Zabrakło dosłownie kilkunastu centymetrów!

• Kolejny strzał z dystansu i kolejna pewna interwencja Placha.

• Jesus Imaz pakuje piłkę do bramki, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę! Spalony!

• Frantisek Plach bez żadnego problemu broni strzał rywala.

• Fatalne uderzenie Jesusa Imaza. Piłka wylądowała w trybunach.

• Tiago Alves melduje się na murawie, a schodzi z niej Jorge Felix.

• Martin Konczkowski ofiarnie blokuje strzał rywala i ratuje swój zespół przed stratą bramki!

• Bardzo agresywny atak Wojciecha Błyszko. Młody gracz Jagiellonii ukarany żółtą kartką.

• Intuicyjne uderzenie Jesusa Imaza. Hiszpan przerzucił piłkę nad bramką.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Martin Pospisil zmieniony przez Przemysława Mystkowskiego.

• Patryk Tuszyński zmienia Piotra Parzyszka.

• Teraz zmasowany atak przeprowadza Jagiellonia! Taras Romańczuk uderzył głową i trafił w słupek!

• Świetna interwencja Placha! Bramkarz Piasta odbił strzał Prikryla z bliskiej odległości!

• Jesus Imaz uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

• Pewna interwencja Placha, po dośrodkowaniu Wdowika.

• Jakov Puljić był na spalonym i Jaga traci szansę na zagrożenie bramki rywala.

• Było teraz bardzo blisko bramki dla gości! Jesus Imaz trafił jednak w bramkarza rywali.

• Juan Camara ukarany żółtą kartką.

• Niezła próba dośrodkowanie Hateleya. Zabrakło tylko trochę dokładności.

• Czas na drugie 45 minut!

• Na boisku pojawia się także Jakov Puljić, który zmienił Ariela Borysiuka.

• Podwójna zmiana w ekipie Jagiellonii. Po przerwie na murawie meldują się Juan Camara, który zmienia Bartosza Bidę.

• Koniec pierwszej połowy! Piast wyprowadził dwa bardzo szybkie ciosy, ale przed przerwą stracił jednego zawodnika. Czeka nas jeszcze dużo emocji po zmianie stron!

• Sebastian Milewski ogląda drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska!

• Taras Romanczuk uderza z ostrego kąta, ale nie trafia w światło bramki.

• Jorge Felix uderza głową i trafia prosto w bramkarza gości.

• Ariel Borysiuk brzydko fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę.

• Ależ było blisko! Jakub Wójcicki wstrzelił piłkę na 5 metr, Jesus Imaz uderzył, a Frantisek Plach instynktownie odbił futbolówkę nad poprzeczkę.

• Sebastian Milewski ukarany żółtą kartką.

• Damian Węglarz spokojnie wyłapuje dośrodkowanie rywala.

• Zablokowany strzał Bartosza Bidy. Bez zagrożenia pod bramką Piasta.

• Zmasowany atak Piasta! Teraz próbował Patryk Sokołowski, ale bramkarz gości znowu zdołał odbić futbolówkę!

• Kolejna próba ataku gospodarzy i znowu pewnie interweniuje Damian Węglarz.

• Piotr Parzyszek zamknął akcję Piasta, uderzając z 5 metra. Napastnik Piasta trafił jednak prosto w bramkarza Jagi.

• Tom Hateley posłał bombę w stronę bramki rywala, ale świetnie broni Damian Węglarz.

• Dwa "gongi" otrzymała teraz Jagiellonia! Piotr Parzyszek tym razem w roli asystenta, dograł idealnie na głowę niekrytego Jorge Felixa i Damian Węglarz nie miał żadnych szans, aby uratować swój zespół.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za szybki drugi cios! Jorge Felix!

• Co za fatalny błąd! Bramka z niczego! Damian Węglarz podał do Ariela Borysiuka, który zagubił się na 17 metrze od swojej bramki, stracił piłkę, a Piotr Parzyszek bez skrupułów wykorzystał sytuację sam na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Parzyszek!

• Bartosz Bida kończy akcję Jagiellonii minimalnie niecelnym strzałem głową! Było groźnie!

• Jesus Imaz zagrywa ręką w polu karnym rywala.

• Pewna interwencja Frantiska Placha, który zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Bardzo groźnie było teraz pod bramką Jagiellonii! Piotr Parzyszek przyjął piłkę na 7 metrze, ale w ostatniej chwili zablokował strzał Jakub Wójcicki!

• Tomasz Kwiatkowski daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Zawodnicy obu drużyn czekają już na murawie!

• Jagiellonia ma dużo gorzej. Jeżeli dzisiaj nie wygrają to ostatecznie stracą szansę na Europejskie Puchary. To byłby drugi z rzędu sezon bez podium co niewątpliwie byłoby duża porażką ekipy z Białegostoku.

• W dużo lepszej sytuacji znajduje się aktualnie Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika zajmują drugą pozycję z przewagą 3 punktów nad czwartym w tabeli Śląskiem Wrocław. Jeżeli dzisiaj wygrają zapewnią już sobie miejsce premiowane grą w eliminacjach Europejskich Pucharów.

• Wiele rozstrzygnięć w sezonie 2019/2020 już znamy. Wiemy kto zostanie Mistrzem Polski i kto z Ekstraklasą będzie musiał się pożegnać. Walka trwa jeszcze o podium i grę w Europejskich Pucharach. O to właśnie bić będą się dzisiaj gracze Piasta i Jagiellonii.

• Dzień dobry! Serdecznie zapraszamy Państwa na relację LIVE z meczu Piasta Gliwice z Jagiellonią Białystok!