Piast Gliwice

1

Cracovia

0

• I jest! Po bramce Sebastiana Milewskiego Piast Gliwice pokonuje Cracovię (1:0) i awansuje na 5. miejsce w tabeli.

• Gospodarze spokojnie utrzymują się przy piłce na połowie "Pasów". Czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Bartosz Rymaniak przecina podanie Michala Siplaka do Tomasa Vestenicky'ego i sprintem ruszył w stronę bramki Cracovii. W zapaśniczym stylu powalił go Siplak - żółta kartka.

• Sebastian Milewski ruszył lewą stroną w pole karne! Uderza z ostrego kąta i Michal Pesković przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Paweł Raczkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Korner dla Cracovii. Michal Siplak zagrywa na bliższy słupek, skąd wybija piłkę zawodnik Piasta.

• Prostopadłym podaniem Tomasz Jodłowiec uruchomił na prawej stronie Martina Konczkowskiego. Ten nie zorientował się, że był na spalonym. Uświadomił go dopiero gwizdek sędziego.

• Uros Korun ucierpiał w starciu z Michałem Helikiem. Wydaje się, że defensor będzie w stanie dokończyć to spotkanie.

• Gerard Badia kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Martin Konczkowski.

• Zdaniem piłkarzy "Pasów" bramkarz Piasta złapał piłkę za linią! Sędzia czekał chwilę na informację z wozu VAR.

Decyzja utrzymana. Nie ma gola.

• Pelle van Amersfoort wyskakuje najwyżej do centry z prawej strony i uderza głową w stronę bramki! Frantisek Plach łapie piłkę na linii bramkowej!

• Drugą zmianę przeprowadza Waldemar Fornalik. Tomasz Jodłowiec za Patryka Sokołowskiego.

• Z kontrą wychodził Piast! Dwóch na jednego, przy piłce był Gerard Badia. Poholował piłkę prawie 30 metrów, by uderzyć wysoko nad bramką!

• Tomas Vestenicky zmienia Janusza Gola. Michał Probierz wzmacnia linię ognia.

• W odpowiedzi Sergiu Hanca uderza zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Frantiska Placha tym bardziej, że ten pewnie chwyta piłkę.

• Mikkel Kirkeskov w roli lewoskrzydłowego chciał podać płasko w pole karne. Nie pozwolił na to Michał Helik.

• 4 176 widzów w Gliwicach.

• Gerard Badia wywalczył piłkę w środku pola. Wbiega w pole karne i zagrywa przed bramkę do Piotra Parzyszka. Gdyby nie interweniujący wślizgiem David Jablonsky, to napastnik Piasta z pewnością skierowałby piłkę w stronę bramki!

• Prostopadłe podanie Janusza Gola w "szesnastkę". Do nikogo.

• Żółta kartka dla Cornela Rapy za wejście nakładką w Jorge Feliksa.To drugie takie upomnienie na koncie Rumuna w tym sezonie.

• Kolejna bardzo dobra centra Bartosza Rymaniaka. Świeżo wprowadzonemu na murawie Piotrowi Parzyszkowi nie udało się skierować piłkę w stronę bramki. Sporo mu brakowało.

• Zmiana w Piaście. Patryk Tuszyński schodzi, Piotr Parzyszek wchodzi.

• Jorge Felix ścięty równo z trawą przez dwóch piłkarzy Cracovii. Przerwa w grze.

• ... a za Kamila Pestkę pojawia się Michal Siplak.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Thiago wchodzi za Ivana Fiolicia...

• 7/4 Strzały/strzały celne 8/3

• Gospodarze idą za ciosem. Jednak Patrykowi Sokołowskiemu nie udało się przedrzeć między stoperami "Pasów".

• Oskrzydlająca akcja Bartosza Rymaniaka, który centruje w pole karny na dalszy słupek. Piłki nie sięgnął Cornel Rapa, a uczynił to Sebastian Milewski, który przyjęciem piłki na klatkę piersiową urwał się Rumunowi, po czym huknął z woleja przy bliższym słupku. Michal Pesković nie zdołał odbić piłki!

• GOL DLA PIASTA! SEBASTIAN MILEWSKI!!!

• Akcja Cracovii prawą stroną przynosi rzut rożny. Frantisek Plach pewnie chwyta piłkę.

• Jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodarzy. Tym razem nikt nie sięgnął piłki zagranej przez Mikkela Kirkeskova.

• Kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego i Patryk Tuszyński wyskakuje najwyżej na 7. metrze. Uderza głową w stronę bramki, ale Michal Pesković zdołał odbić strzał!

• Kontra Cracovii spaliła na panewce i goście nadziali się na rekontrę mistrza Polski. Sytuację faulem musiał wyjaśniać Kamil Pestka, który powalił Gerarda Badię. Żółta kartka i lewy obrońca "Pasów" przez pauzę za nadmiar kartek nie zagra za tydzień z Legią.

• Tom Hateley uderza z lewej strony pola karnego. W sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Michalowi Peskoviciowi.

• Pelle van Amersfoort centruje w pole karne za mocno do Rafaela Lopes. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Laga na Piotra Parzyszka spisana na porażkę. Michal Pesković chwyta piłkę.

• Gospodarze zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Cracovia. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, choć "momenty były". Co nas czeka po zmianie stron?

• Z kontrą przez prawie całe boisko ruszył Sebastian Milewski. W decydującym za słabo kopie w stronę Gerarda Badii, któremu nie udało się uderzyć w stronę bramki.

+1' I koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Cracovią.

• Ivan Fiolić wywalczył rzut rożny. To raczej ostatnia akcja pierwszej połowy.

• "Świece' Mikkela Kirkeskova w pole karne. "Gasi" ją obrona Cracovii.

• Pelle van Amersfoort zagrywa na lewą stronę pola karnego do Kamila Pestki, który mocno wstrzeliwuje płasko przed bramkę do Rafaela Lopesa. Uprzedził go Frantisek Plach.

• Sylwester Lusiusz z dystansu wysoko nad bramką.

• Chociaż... Cracovia miała rzut rożny po tej akcji. Ostatecznie piłkę łapie Frantisek Plach.

• Janusz Gol posyła idealne prostopadłe podanie do Rafaela Lopesa. Ten zamiast strzelać, wolał czekać nie wiadomo ile na wsparcie. Akcja spaliła na panewce.

• Bartosz Rymaniak centruje z prawej strony na dalszy słupek. Jorge Feliksowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę!

• Z defensorem Piasta wszystko w porządku.

• Przerwa w grze. W walce o górną piłkę z Michałem Helikiem ucierpiał Mikkel Kirkeskov.

• A teraz Sergiu Hanca prostopadle w pole karne do Rafaela Lopesa, który strzał broni bramkarz Piasta! Nawet gdyby piłka znalazła drogę do siatki, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną.

• Zakotłowało się w "szesnastce" mistrza Polski. Do bezpańskiej piłki dopada Cornel Rapa, którym anemicznie uderza w stronę bramki. Frantisek Plach czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Pelle van Amersfoort przedziera się prawą stroną i podaje w pole karne do Sergiu Hanki. Ten źle opanował piłkę, co wykorzystał Uros Korun wybiciem na korner.

• Rzut wolny dla Piasta. Fatalnie rozegrane zapoczątkowało kontrę Cracovii. Sylwester Lusiusz zapędzony w narożnika podaje przed linię boczną pola karnego do kolegi, ale w porę zorientowali się goście.

• Bartosz Rymaniak! Po wrzutce w "szesnastce" decyduje się na strzał... przewrotką! Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką, muskając górną siatkę!

• Jorge Felix poradził sobie bez problemu z rywalem w polu karnym 'Pasów". Wycofał piłkę na 18. metr do Patryka Tuszyńskiego, którego strzał został zablokowany.

• "Przez Twe oczy niebiesko-czerwone" ;)

• I teraz korner dla Cracovii. Radzi sobie bez problemu mistrz Polski.

• W odpowiedzi Piast wywalczył rzut rożny. Po nim jeszcze jeden - po interwencji Janusza Gola. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• Cornel Rapa podłączył się do akcji ofensywnej i dostał bardzo dobre podanie. Centruje w pole karne, gdzie na bliższym słupku minął się z piłką Rafael Lopes, ale "zamykający" akcję Sergiu Hanca uderza nad poprzeczką!

• Próba akcji Cracovii przerwana tuż przed linią środkową.

• Teraz niezła centra Bartosza Rymaniaka w "szesnastkę" do Patryka Tuszyńskiego. Ten przegrywa powietrzny pojedynek z Michałem Helikiem.

• Ostre starcie Sylwestra Lusuisza z Tomem Hateleyem w środku pola. Przewinił środkowy pomocnik Cracovii. Kartki (jeszcze) nie ma.

• Patryk Tuszyński w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne do wbiegającego Sebastiana Milewskiego, ale uprzedził go Michał Helik. Klatką piersiową zgrywa piłkę do bramkarza.

• Nie (wy)szło lewą, to Piast próbuje atakować prawą flanką. Cracovia przyczajona czeka na błąd i możliwość przeprowadzenie kontry.

• Jakub Czerwiński chciał podać diagonalnie na lewą stronę do Gerarda Badii. Piłka tak podskoczyła, że stoper Piasta kopnął w trybuny.

• Ze środka zaczynają "Pasy"!

• Gerard Badia i Janusz Gol są już przy Pawle Raczkowskim.Kto wybierze połówkę, a kto piłkę?

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Waszym zdaniem: kto dzisiaj wygra?

• W rundzie jesiennej Cracovia pokonała przed własną publicznością mistrzów Polski (2:0). Bramki strzelili Huk (samobój) i Rakoczy. Dodatkowo grała z przewagą 1 zawodnika po czerwonej kartce Rymaniaka już w 11. minucie.

Dzisiaj jest idealna okazja do rewanżu tym bardziej, że trzy ostatnie starcia przy Okrzei kończyły się zwycięstwami Piasta. Czy tak będzie też dzisiaj?

• Skład i ustawienie taktyczny "Pasów"

• Rezerwowi Cracovii: Hrosso - Dimun, Dytyatev, Diego, Loshaj, Rakoczy, Thiago, Siplak, Vestenicky.

Rezerwowi Piasta: Szmatuła - Borkała, Holubek, Huk, Jodłowiec, Konczkowski, Tiago Alves, Mokwa, Parzyszek,

• Tradycyjnie przed rozpoczęciem spotkania zachęcam do przeczytania zapowiedzi:

• Na relację NA ŻYWO z tego starcia zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• 9 goli w dwóch (sobotnich) meczach? To nam się podoba w tej 23. kolejce Ekstraklasy. Dopełnieniem jej będzie pojedynek 7. w tabeli Piasta Gliwice z wiceliderem, Cracovią. Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego już za 20 minut!