2

Cracovia

4

2 1 połowa

• Koniec meczu! Triumf Cracovii i trenera Probierza. Z hat-trickiem kończy van Amersfoort, a dwoma asystami Siplak. Cracovia zrównała się punktami z siódmą Jagiellonią.

• Ostatnia zmiana. Myszor za Hankę.

• Na tę chwilę Cracovia ma najskuteczniejszego piłkarza ligi. Holender po hat-tricku wskoczył przed MIkaela Ishaka. Ma siedem trafień.

• Hrosso łapie piłkę po celnej główce. Piłka dotarła w pole karne z rzutu wolnego.

• Sędzia doliczył pięć minut.

• Wszedł Pyrka za Kądziora.

• Hrosso potrzebuje chwili, by dojść do siebie po starciu z rywalem.

• Wkraczamy w ostatnie minuty meczu. Przy piłce głównie Piast. Ale daleko od bramki Cracovii.

• Piast chciałby jeszcze złapać kontakt, ale to nie jest jego dzień.

• Rasmussen oddaje celny, ale spodziewany przez bramkarza strzał.

• Kartkę otrzymał również trener Probierz.

• Rapa jest wściekły, ale kartka za trzymanie Ameyawa zasłużona.

• Koniec meczu dla Torila. Za niego Stojiljković.

• A Rasmussen za Knapa.

• Ogorzały za Siplaka.

• Lusiusz za Sadikovicia.

• Cracovii wychodzi dziś prawie wszystko! Szybka kontra, Pestka oddaje piłkę van Amersfoortowi, a ten technicznie, po rykoszecie trafia przy lewym słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Hat-trick van Amersfoorta!

• Loshaj za zmęczonego Alvareza.

• Piast nie rezygnuje! Kądzior schodzi na lewą nogę, lecz nie dokręca. Piłka minęła prawy słupek.

• Piłka w rękach Placha po celnym uderzeniu.

• Nie, nie ma spalonego. Gramy dalej.

• Jeszcze sprawdzamy ewentualny ofsajd...

• Robi się ciekawie! Po wrzutce z lewej flanki Toril toczy pojedynek główkowy. Sugeruje rękę u rywala, ale nim sędzia cokolwiek zobaczy, to piłka jest już w siatce. Z bliska uderza Ameyaw.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Ameyaw zmniejsza straty.

• Alvarez podaje zewnętrzną częścią stopy, Knap trafia w nogę Placha, ale dobitka van Amersfoorta okazuje się skuteczna!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! PO MECZU!

• Katranis też pada na murawę. Tymczasem wchodzi Lipski. Zmienia Chrapka.

• No i Vida opuszcza boisko. Za niego Ameyaw.

• Knap uderza wysoko nad bramką.

• Vida leży na boisku.

• Powinno być 3:1! van Amersfoort odgrywa do Alvareza, który oddaje strzał w bramkarza. Ręce w górę podnosił długo niepilnowany Siplak, ale Alvarez go nie widział.

• Gra dalej jest ostra. Ucierpiał van Amersfoort.

• Cracovia miała jakiś pomysł na rozpoczęcie. Trzech zawodników pobiegło w kierunku lewej flanki, ale długie podanie okazało się kompletnie nieudane.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka Cracovia.

• Alves zmienił Steczyka.

• Za chwilę na boisku pojawi się Alves.

• Przerwa. Jesteśmy świadkami interesującego spotkania. Cracovia strzeliła dwa gole po identycznym schemacie, dlatego prowadzi. Zobaczymy, co trener Fornalik wymyśli na drugie 45 minut. Tu jeszcze może się wiele zdarzyć.

• Sędzia doliczył dwie dodatkowe minuty.

• Hrosso uprzedza Torila. Podczas interwencji trafia go rozpędem w głowę. To mogło zaboleć.

• Sędzia daje przyzwolenie na ostrzejszą grę.

• Alvarez zwija się z bólu, Piast gra dalej.

• Piast po strzelonym golu przestał grać. Jest sparaliżowany.

• "Coście tak cicho" - pytają kibice Cracovii, ale w wulgarnym stylu.

• Niesamowite. Siplak ponownie wrzuca z lewej nogi, a w polu karnym głową wykańcza van Amersfoort.

• GOOOOOOOOOOOOL! Cracovia na prowadzeniu. Powtórzony schemat!

• Teraz sfaulowany został Rapa. I też cierpi.

• Piłkarze walczą na całego. Nie ma czasu na spokojne przyjęcie piłki, bo od razu jest agresywny doskok.

• Trener Probierz ubrany dziś na galowo, trener Fornalik na sportowo.

• Tym razem to Katranis potrzebuje pomocy medycznej.

• Będzie zmiana? Alvarez zwija się z bólu. Sędzia wzywa medyków.

• Mosór świetnie zatrzymuje szarżę van Amersfoorta.

• Z daleka kopie van Amersfoort, lecz bez powodzenia.

• Steczyk wjechal w pole bramkowe. Jugas pobiegł za nim do końca i nie pozwolił na strzał, wrzutkę czy drybling. Od bramki Hrosso.

• Tym razem z wolnego wrzuca Alvarez, ale Piast wybija daleko futbolówkę. Piąstkował Plach.

• Siplak wrzuca z wolnego, Rapa skutecznie główkuje na bliższym słupku! Ładny strzał, Cracovia wraca do gry.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rapa na 1:1.

• Kądzior miał ochotę na drugiego gola. W biegu przyjął klatką, czym próbował zmylić ostatniego obrońcę. Jugas jednak przejmuje i kasuje akcję.

• Dość przypadkowa sytuacja. Wznowienie z autu, Toril chce odegrać do innego kolegi, ale podanie przecina obrońca Cracovii, piłka dociera do Kądziora, a ten trafia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kądzior!

• Piast stawia na atak pozycyjny.

• Nerwowo Cracovia. Wycofanie Rodina do Hrosso, piłka kozłuje... Na szczęście bramkarza udało się wybić przed nabiegającym Torilem.

• Gwizdek sędziego przerywa atak Piasta. Sfaulowany pod własną bramką został Rodin. To było bolesne zderzenie.

• No to gramy. Od środka gospodarze.

• Oba zespoły w podstawowych kompletach strojów. Właśnie wyszli z szatni.

• Po raz pierwszy w lidze (ale nie w Piaście) zobaczymy Katranisa. To Grek, który przyszedł z Turcji. Gra na lewej obronie.

• W Gliwicach powoli chowa się słońce. Piłkarze kończą rozgrzewkę, kibice zajmują miejsca. Przy linii spotkanie starych znajomych; trener Fornalika i Probierza, który miał okazję pracować w jego sztabie jako asystent.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Niemczycki, Rocha, Kakabadze, Lusiusz, Rasmussen, Ogorzały, Myszor, Loshaj, Rivaldinho.

• Poza kadrą Piasta kontuzjowani obrońcy: Czerwiński oraz Holubek.

• Ławka rezerwowych Piasta: Szymański, Mokwa, Munoz, Jodłowiec, Alves, Lipski, Ameyaw, Pyrka, Stojliković.

• W środku obie drużyny grały mecze 1/32 finału Pucharu Polski co jest informacją nie bez znaczenia. Piast gładko ograł Włocłavię Włocławek (2:0), natomiast Cracovia poległa po karnych w meczu z ŁKS Łódź.

• Przed nami ostatni mecz 9. kolejki. Piast walczy o zwycięstwo gwarantujące awans na siódme miejsce. Cracovia ma oczko mniej, ale lepszą serię: czterech meczów w lidze bez porażki.