PGNiG Superliga: KPR Kobierzyce na starcie sezonu zdemolował Ruch

Dawid Foltyniewicz
KPR Gminy Kobierzyce
Szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce zaliczyły fantastyczne wejście w nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w 1. kolejce rozgrywek rozgromiły we własnej hali KPR Ruch Chorzów 45:22 (24:11).

Zespół z Chorzowa w pierwszych minutach potrafił toczyć wyrównany bój z KPR-em. Jeszcze w pierwszej połowie brązowe medalistki z poprzedniego sezonu zbudowały dużą przewagę i co chwilę trafiały do bramki Ruchu. Gospodynie imponowały grą w defensywie, ich obrona była na wskroś szczelna. Bramki dla „Kobierek” padały zwykle po ataku pozycyjnym.

W drugiej połowie KPR dopełnił dzieła zniszczenia. Ich rywal, beniaminek PGNiG Superligi Kobiet, miał ogromne problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji do zdobycia bramki. Dolnośląska drużyna wykorzystywały proste techniczne błędy chorzowianek, dzięki czemu zapisała na swoim koncie 45 bramek przy zaledwie 22 ekipy ze Śląska. Kobierzyczanki w pełni wywiązały się z roli murowanego faworyta do zwycięstwa.

W 2. kolejce PGNiG Superligi Kobiet KPR zmierzy się z Młynami Stoisław Koszalin. Mecz zaplanowano na piątek w Kobierzycach (godz. 18).

1. kolejka PGNiG Superligi Kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 45:22 (24:11)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Janas 7, Wiertelak 5, Olek 4, Wicik 4, Cygan 4, Kozioł 4, Despodovska 3, Szupyk 3, Macedo 3, Ważna 3, Buklarewicz 2, Domagalska 2, Tomczyk 1 oraz Kucharska.
Karne: 4/4.
Kary: 8 min. (Kucharska, Despodovska, Szupyk, Olek – po 2 min.).
Ruch: Ciesiółka, Szalimowa - Polańska 5, Stokowiec 4, Jasinowska 3, Miłek 3, Bondarenko 2, Kolonko 2, Gryczewska 1, Sytenka 1, Kiel 1 oraz Kavalova, Grabińska, Masiuda, Masalowa
Karne: 1/1.
Kary: 8 min. (Grabińska, Gryczewska, Bondarenko, Stokowiec – po 2 min.).

W kadrze Miedzi znajduje się kilku piłkarzy z Ameryki Południowej i Półwyspu Iberyjskiego, którzy przyjechali do Legnicy ze swoimi partnerkami. Zobaczcie egzotyczne piękności oraz inne dziewczyny i żony zawodników „Miedzianki”.DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK