PGE Skra Bełchatów lepsza. Karol Kłos zaprzecza plotkom

Dariusz Kuczmera
Grzegorz Łomacz zaprezentował dobrą dyspozycję w meczu z Projektem Warszawa. Słusznie został wybrany MVPtego spotkania Fot. PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. Siatkarze PGE Skry Bełchatów w hali Energia pokonali Projekt Warszawa 3:1.

Bełchatowianie w zagrywce radzili sobie bardzo dobrze – czytamy na skra.pl. Do tego sprytnie rywali oszukiwał Grzegorz Łomacz i gospodarze prowadzili już 8:4. Niestety warszawianie odrobili straty, a po autowym ataku Milada Ebadipoura było już tylko 14:13 dla PGE Skry. Trener Slobodan Kovac natychmiast zareagował, a po przerwie bełchatowianie prezentowali się już lepiej. Świetne bloki notowali Karol Kłos i Mateusz Bieniek, a ostatecznie PGE Skra zwyciężyła 25:21.
W drugim secie niespodzianka – gospodarze przegrali bardzo wysoko do 15. Na szczęście odzyskali dobrą dyspozycję w dwóch następnych setach. PGE Skra wróciła do lepszej gry w trzecim secie, choć warszawianie dotrzymywali gospodarzom kroku. Przez całą partię toczyła się naprawdę wyrównana gra, a dopiero w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść! Było już 2:1 dla PGE Skry!
W czwartej partii bełchatowianie postawili kropkę nad i. Wygrali partię do 20 i cały mecz za trzy punkty. MVPmeczu: Grzegorz Łomacz.
Siatkarze PGE Skry Bełchatów jutro zagrają z rumuńskim CSM Arcada Galati w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu CEV. W Bełchatowie nasz zespół wygrał 3:2. Zwycięzca tej pary zmierzy się w półfinale z wygranym dwumeczu CEZ Karlovarsko - Tours VB.
Pojawiły się plotki o powrocie Karola Kłosa do Warszawy. W magazynie #7strefa siatkarz zaprzeczył tym pogłoskom. – Mam kontrakt jeszcze na przyszły sezon. Spokojnie, na razie nigdzie się nie wybieram – zaznaczył. Dziennikarze Polsatu twierdzą jednak, że duet podstawowych środkowych w Projekcie w przyszłym sezonie nadal będą tworzyli Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona.
PGESkra Bełchatów – Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 15:25, 25:23, 25:20)
PGESkra: Milad Ebadipour 12, Mateusz Bieniek 9, Aleksander Atanasijevic 17, Dick Kooy 14, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz 2, Kacper Piechocki (l) oraz Robert Täht, Mihajlo Mitić, Damian Schulz 2, Mikołaj Sawicki. Trener: Slobodan Kovac.