Petru rozpoczyna kampanię Nowoczesnej we Wrocławiu: Będziemy...

  Petru rozpoczyna kampanię Nowoczesnej we Wrocławiu: Będziemy mieli posłów z Dolnego Śląska

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Petru rozpoczyna kampanię Nowoczesnej we Wrocławiu: Będziemy mieli posłów z Dolnego Śląska
  1/3
  przejdź do galerii
  Ryszard Petru, lider ugrupowania Nowoczesna rozpoczął dzisiaj we Wrocławiu kampanię wyborczą. Obok Petru na scenie wystąpił Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego, który będzie liderem wrocławskiej listy.
  Ryszard Petru we Wrocławiu przedstawił kandydatów Nowoczesnej do Sejmu. Liderem listy jest Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego. Drugie miejsce na liście zajmuje Joanna Augustynowska - ekonomistka i specjalistka z zakresu prawa pracy. Trzeci na liście jest Michał Górski - młody przedsiębiorca, a czwarty - Damian Dudała, działacz społeczny i młody naukowiec.  Petru we Wrocławiu skrytykował programy Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Mówił, że premier Ewa Kopacz i Beata Szydło wiele obiecują Polakom, ale są to nierealne i nieodpowiedzialne obietnice. Petru żartował, że obie panie powinny znaleźć złoty pociąg w Wałbrzychu i rozdać złoto obywatelom.

  Szef Nowoczesnej wierzy w dobry wynik i ma nadzieję, że Nowoczesna będzie miała także posłów z Dolnego Śląska. - Porażka Platformy jest nieuchronna. Polacy mają dosyć obietnic Platformy i ośmiu lat rządów tej partii - mówił Petru.

  Ryszard Petru odniósł się do propozycji zaproponowanych na konwencjach wyborczych przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. - Bez wątpienia nie mają z czego tego finansować, tych wszystkich obietnic, które Polakom złożyły - powiedział Petru. - Zapraszam w okolice Wałbrzycha, nie takie rzeczy już nam się udało znaleźć w Polsce. Być może obie te panie znajda złoty pociąg, niech się nim na pół podzielą i Polakom rozdadzą pieniądze - dodał.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo