Pep Guardiola wystartuje w wyborach z listy partii, która...

  Pep Guardiola wystartuje w wyborach z listy partii, która chce oderwać Katalonię od Hiszpanii[VIDEO]

  Wojciech Rogacin / AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Pep Guardiola, trener piłkarzy Bayernu Monachium, wystartuje w hiszpańskich wyborach we wrześniu na liście partii dążącej do oderwania Katalonii od Hiszpanii - poinformowała gazeta "El Pais", a za nią inne zachodnie media. Swoim nazwiskiem ma poprzeć ideę katalońskiej niepodległości, ale być politykiem nie zamierza.

  Foto Olimpik/x-news


  Jak informuje dziennik "The Guardian" słynny trener Bayernu Monachium, a wcześniej Barcelony, utożsamiany z jej największymi sukcesami, zgodził się wpisać na listę kandydatów w jesiennych wyborach.
  Wystartuje ze wspólnej listy partii Convergència Democràtica de Catalunya oraz Lewica Republiki Katalońskiej. Oba ugrupowania opowiadają się za niepodległością Katalonii, regionu w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Guardiola ma jednak być wpisany na ostatnim miejscu na liście - dodaje "The Guardian". Chodzi o to, by pokazać wyraźnie, że udziela on wsparcia ruchowi niepodległościowemu, ale nie zamierza wchodzić do parlamentu i stać się czynnym politykiem.

  "The Guardian" przypomina, że 44-letni Guardiola urodził się w katalońskim mieście Santpedor i znany jest z poparcia dla ruchu niepodległościowego w tym regionie. Dał temu dowód w listopadzie ubiegłego roku, kiedy głosował w nieuznanym przez Madryt regionalnym referendum w kwestii niepodległości Katalonii. Specjalnie przyjechał z Monachium do ojczyzny, by wziąć udział w tamtym głosowaniu. Portal goal.com przypomina z kolei, że od trzech lat Guardiola regularnie bierze udział we wrześniowym narodowym święcie Katalończyków.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niepodległość

  A.J.Anderfield (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  I bardzo dobrze. Niech będzie więcej takich kandydatów. Madryt musi wkońcu zrozumieć, że nikt nie zamierza w Katalonii być im posłusznym.
  Z zaistniałej sytuacji w Hiszpanii można wywnioskować, że...rozwiń całość

  I bardzo dobrze. Niech będzie więcej takich kandydatów. Madryt musi wkońcu zrozumieć, że nikt nie zamierza w Katalonii być im posłusznym.
  Z zaistniałej sytuacji w Hiszpanii można wywnioskować, że monarchia królewska w Hiszpanii może być obalona. Monarchia nie ma już tak wielkiego znaczenia dla ludzi jak kiedyś. Przykładem tego jest właśnie Katalonia czy też Szkocja, w których pojawiają się głosy za oderwaniem od królestwa.
  W pełni podpisuję się pod żądaniami Katalończyków, którzy pragną uzyskać niepodległość zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo