PeoPay KIDS. Zarządzanie finansami w Banku Pekao jest teraz dziecinnie proste. Dosłownie!

Materiał informacyjny BANKU PEKAO

Pierwsza skarbonka

Pamiętacie dzień, w którym otrzymaliście swoje pierwsze kieszonkowe? Lub pierwszą skarbonkę, w której żmudnie odkładaliście pieniądze na wymarzoną grę czy zabawkę? U prawie każdego z nas, od najmłodszych lat rodzice starali się wypracować nawyk szacunku do pieniędzy, ale przede wszystkim nauczyć nas mądrego zarządzania swoimi finansami. Jednak postęp, którego świadkami byliśmy przez ostatnie lata sprawił, że metody, jakie wpajano nam w dzieciństwie mogły nieco stracić na aktualności.

Dziś nie potrzebujemy już skarbonek, ani nawet żywej gotówki, aby wprowadzić nasze pociechy w świat finansów. Za sprawą rewolucyjnego rozwiązania, jakie przygotowali specjaliści z Banku Pekao S.A. ze światem nowoczesnej bankowości możemy oswajać już nawet sześciolatków!

Jak to działa?

PeoPay KIDS to pionierskie rozwiązanie w zakresie edukacji finansowej. Jak wyjaśnia Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A., aplikacja została stworzona z myślą o dzieciach w wieku szkolnym, które dzięki niej nabędą nowe umiejętności, co zaprocentuje w dorosłym życiu. W aplikacji do dyspozycji maluchów są przyjaźni trenerzy: Lis, Złotówka lub Żubr. Postacie te w łatwy sposób wytłumaczą użytkownikom podstawowe pojęcia z dziedziny bankowości, ale co najważniejsze – skutecznie nauczą oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi.

Na początku przygody z PeoPay KIDS możemy utworzyć swoją elektroniczną skarbonkę, która działa na zasadzie konta oszczędnościowego. Dzięki temu możemy odkładać zgromadzone środki i stale monitorować postęp zbiórki na wybrany cel. Wśród możliwości, jakie daje nam aplikacja możemy także wykonać przelew czy doładować konto telefoniczne.

Program instalujemy na smartfonie córki lub syna, a jeśli jeszcze go nie posiada, aplikację pobieramy na własne urządzenie. Ponadto do PeoPay KIDS możemy otrzymać kartę płatniczą, za pomocą której dzieci mogą płacić w sklepach i wybierać gotówkę z bankomatów. Karta oraz korzystanie z niej jest są w zupełności bezpłatne.

Czy to bezpieczne?

Warto zaznaczyć, że rodzic przez cały czas sprawuje nadzór nad transakcjami, jakich planuje dokonać jego dziecko. W przypadku dokonywania przelewów, prośba o autoryzację kierowana jest do opiekuna. Rodzic może również ustalić limit dziennych transakcji. Możliwy zakres wydatków wynosi od 20 do 50 złotych. Ponadto płatności zbliżeniowe chronią pociechy przed kontaktem z gotówką, co obecnie jest szczególnie ważne w kontekście przenoszenia zarazków.

Kontrola odbywa się za pomocą Panelu Rodzica dostępnego w naszych aplikacjach i bankowości internetowej. W tym miejscu możemy dokonywać wszelkich zmian w ustawieniach i monitorować saldo malucha, a w razie konieczności zablokować kartę oraz aplikację dziecka. Reasumując – żadna operacja na koncie nie odbędzie się bez naszej wiedzy, jednak dziecko wciąż będzie miało poczucie sprawowania autonomicznej kontroli nad swoimi wydatkami oraz oszczędnościami.

Dodaj ogłoszenie